• In English
 • "Ми отримали серйозний досвід підготовки та ведення бойовий дій, який необхідно запроваджувати у навчальний процес" - Іван Руснак
  опубліковано 01 вересня 2015 року о 16:47

  Сьогодні, 1 вересня, у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулися урочисті заходи з нагоди Дня знань та початку нового навчального року. Урочистості відвідали перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак та начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Віктор Муженко.

  Перший заступник Міністра оборони України привітав присутніх з початком нового навчального року. Він наголосив на необхідності якнайшвидше внести зміни до змісту процесу навчання відповідно до досвіду, набутого Збройними Силами України під час проведення антитерористичної операції.

  «За останній час ми отримали серйозний досвід підготовки та ведення бойових дій, який необхідно запровадити у навчальний процес», – підкреслив Іван Руснак.

  Перший заступник Міністра оборони України повідомив, що на сьогодні оборонним відомством уточнено військово-адміністративний та оперативно-стратегічний поділ України, яким закріплені повноваження та відповідальність органів військового управління. На Сході України розгорнуто потужне угруповання військ для відсічі можливій агресії. На завершальному етапі знаходиться пілотний проект відродження та розвитку Військово-Морських Сил. Формуються нові сили спеціальних операцій та реорганізуються високомобільні десантні війська.

  «У Збройних Силах України реорганізовано 22 існуючі бригади та сформовано 12 нових військових частин, реформовано систему управління військами. Формується об’єднаний оперативний штаб, запроваджено та адаптовано комплексну систему підготовки штабів, яка наближена до стандартів НАТО з урахування досвіду АТО. Проведено 637 військових навчань, із яких 8 міжнародних, реформується система мобілізаційної підготовки та мобілізації. Сформовано понад 130 нових військових комісаріатів, створюється єдиний державний реєстр військовозобов’язаних», – повідомив Іван Руснак.

  Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Віктор Муженко поінформував слухачів про сучасні способи застосування військ. Наприкінці виступу він відповів на численні запитання слухачів.

  Після цього кращі слухачі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського отримали відзнаки Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.