• In English
 • Програма житлових субсидій дозволить населенню сплачувати за ЖКП за новими тарифами
  опубліковано 01 вересня 2015 року о 16:10

  Серед заходів, які спрямовані на посилення соціального захисту населення під час оплати ними житлово-комунальних послуг, головним механізмом забезпечення соціального захисту найбільш вразливих верств населення залишається Програма житлових субсидій. Про це повідомили в управлінні економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

  Ця Програма гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг.

  Для отримання субсидії малозабезпечені сім’ї, які не можуть сплачувати послуги у повному обсязі, можуть звернутися до органів соціального захисту населення.

  Отримати субсидію дуже просто: подаються лише 2 документи (заява та декларація), документи можна надіслати поштою, зняті всі можливі обмеження, не потрібно вказувати розмір доходу, ніяких штрафів. Субсидія може бути більше 50% від суми рахунку за комунальні послуги.

  В Управлінні наголосили на важливості оформлення субсидій у вересні поточного року.

  Крім того, Управління економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону наголошує, що на сьогодні питання щодо підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення не порушується.

  Процес підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, а саме на послуги тепло-, водопостачання та водовідведення, нерозривно пов’язаний із підвищенням тарифів на енергоносії (газ та електроенергію). Тарифи на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для населення уже переглядалися уповноваженими органами у зв’язку з підвищенням з 1 квітня 2015 року тарифів на природний газ для підприємств теплокомуненерго в частині надання послуг населенню.

    Додатково зазначаємо, що Мінрегіон не приймає рішень про перегляд тарифів на житлово-комунальні послуги. Ці повноваження – виключна прерогатива НКРЕКП та органів місцевого самоврядування. Лише ці уповноваженні органи можуть приймати відповідні рішення.