• In English
 • Геннадій Зубко: Мінрегіон відповідальний за головну реформу країни - децентралізацію
  опубліковано 28 серпня 2015 року о 19:38

  Мінрегіон відповідальний за впровадження головної реформи країни - децентралізації. Про це сказав Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час засідання Уряду в п'ятницю.

  "Реформа від законодавчих змін вже опустилася на регіональний рівень. Вже сформовано 84 спроможні об'єднані громади, 75 з яких вже підуть на місцеві вибори на 25 жовтня 2015 року. Також прийнято 80 рішень про утворення об'єднаних громад та чекають відповідного схвалення обласними радами", - сказав Геннадій Зубко.

  "Бюджетна децентралізація дала змогу додатково отримати в місцеві бюджети понад 53 млрд. грн. Урядом профінансовано в розмірі 2,7 млрд. грн. з Державного фонду регіонального розвитку 784 інфраструктурних проекти", - сказав він. 

  Урядовець підкреслив, що формування базового законодавства для впровадження децентралізації завершено. "Ми чекаємо на рішення Парламенту по внесенню змін до Конституції України для остаточного закріплення нових повноважень місцевих органів влади, які вони отримали від центральної влади", - сказав Геннадій Зубко.

  Також очікують прийняття проект закону “Про місцеве самоврядування в Україні”, проект закону “Про місцеві органи виконавчої влади”, законопроект  "Про префекта" і ще близько  100 проектів змін в галузевого законодавства", - додав він.

  "Серед виконаних заходів - децентралізація державних фінансів, спрощення умов ведення бізнесу, передача на місцевий рівень повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю, розширення саморегулювання, приведення системи технічного регулювання у будівництві до вимог Єворосоюзу", - розповів Віце-прем'єр-міністр України. 

  "Нами підготовлений проект закону про передачу права розпорядження земельними ресурсами об'єднаним територіальним громадам", - сказав він.

  Геннадій Зубко наголосив, що напрямками роботи Міністерства також  є відновлення інфраструктури Донбасу.