• In English
 • Закон про освіту має принести зміни у відношенні до вчителя, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 28 серпня 2015 року о 15:15

  Законом про освіту треба запровадити систему, за якою кожен вчитель буде зацікавлений в тому, щоб у нього були найкращі результати: «Це фактично система премій і бонусів за об’єктивними результатами оцінки діяльності кожного вчителя», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час наради з директорами загальних середніх навчальних закладів у п’ятницю, 28 серпня.

  Глава Уряду наголосив на необхідності ухвалення закону про освіту, який «передбачає як зміни в навчальних планах, зміни в кожній школі, так і зміну відношення до вчителя».

  «Цим законом ми запроваджуємо систему, за якою кожен вчитель буде зацікавлений в тому, щоб у нього були найкращі результати. Чим сильніший результат у кожного вчителя, тим більше він заробляє», - наголосив він.

  Глава Уряду зазначив, що результат роботи присутніх на нараді директорів загальних середніх навчальних закладів уже доведений. Адже їхні школи – це сто найкращих шкіл, учні яких найкраще здали зовнішнє незалежне оцінювання з української мови.

  Арсеній Яценюк також наголосив на важливості вивчення іноземної мови: «Розвиток особистості через мову – це ще один пріоритет, який є в країні». Він висловив вдячність за підтримку позиції щодо збільшення навчальних годин іноземної мови в школах: «Звичайно, плюс одна година – це мало. Та з наступного року в нас вже буде обов’язкове зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови. Воно не буде обов’язкове для вступу, але воно буде обов’язкове для того, щоб ми побачили рівень, якого досягли наші учні».

  Він також зупинився на питанні оптимізації мережі навчальних закладів та якості навчання: «Нам потрібна школа з добрими вчителями, які добре заробляють, є добра матеріально-технічна база, де взимку не холодно, у кожному класі є відповідна література. Тут позиція наша повинна бути єдина: якість освіти – це перш за все».

  Глава Уряду зазначив, що одним із елементів запровадження якісної освіти в середній школі є програма «Шкільний автобус», яку за дорученням Арсенія Яценюка мають реалізувати голови обласних державних адміністрацій і Міністерство освіти і науки.

  Арсеній Яценюк висловив вдячність директорам шкіл за їх  складну роботу: «Усвідомлюю, що ця робота вимагає неймовірних внутрішніх зусиль. Важко всім.  А тим більше спілкування з дітьми та їх виховання накладає на вас дуже велику відповідальність. Але кожен з вас чудово справився і справиться з цією відповідальністю».

  «Ви - лідери процесу змін в системі середньої освіти. Беріть і реформуйте разом із нами систему освіти. І давайте виховувати найдорожче, що в нас є, – сильну європейську українську молодь», - звернувся Глава Уряду до директорів шкіл.