• In English
 • Утеплення помешкань, встановлення лічильників на тепло заощадять кошти українців, - Геннадій Зубко
  опубліковано 27 серпня 2015 року о 09:39

  Сьогодні споживачі вимагають не просто справедливої ціни, а й справедливого обсягу спожитої енергії і конкретної ціни за що саме вони платять.

  Про це сказав Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час  розширеного засідання Уряду у середу.

  «Для того, щоб визначити справедливий обсяг і ціну – потрібно порахувати. А для цього потрібно поставити 100% лічильників і людина чітко буде розуміти як їй зекономити», - наголосив Геннадій Зубко.

  «Лічильник - це не для того, щоб просто порахувати ту енергію, яку надало теплокомуненерго, а для того, щоб зекономити за рахунок зменшення споживання теплової енергії в залежності від рівня температури повітря на вулиці», - зазначив він.

  Віце-прем'єр-міністр України нагадав, що Уряд в цьому році виділив 343 млн. грн. на компенсацію 20% кредиту на купівлю негазового котла, на утеплення житла – 30%, а у разі, якщо такий кредит братиме ОСББ, компенсація становитиме 40%.

  «До цих заходів відноситься і встановлення відповідних лічильників, - звернувся до голів обласних державних адміністрацій Геннадій Зубко. - Це ваш показник роботи – скільки лічильників встановлено».

  Урядовець також нагадав про рішення Уряду компенсувати 70% витрат на заходи по термомодернізації помешкань одержувачам субсидій.

  За словами Геннадія Зубка, в середньому по країни близько 900 кредитів припадає на одну область. Лідерами у використанні кредитів на проведення термомодернізації є Львівська, Київська, Сумська, Житомирська, Дніпропетровська, Харківська, Черкаська, Вінницька області.

  Віце-прем'єр-міністр України закликав голів ОДА активізувати роботу з мешканцями своїх областей і заохочувати їх до участі у державній програмі підвищення енергоефективності: «Сьогодні держава виділяє кошти і їх потрібно використати».

  «Обласні бюджети також можуть долучатись до компенсації частини тіла кредиту або відсотків і таким чином ще здешевити для населення проведення енергоефективних заходів. До такої співпраці з Держенергоефективності вже долучились 22 області, які підписали меморандум про додаткову компенсацію кредитів, взятих громадянами на проведення переобладнання своїх помешкань», - сказав він.