• In English
 • Арсеній Яценюк сподівається на якнайшвидше ухвалення Радою закону про формування дорожнього фонду
  опубліковано 23 серпня 2015 року о 13:26

  Уряд вніс до Парламенту законопроект, за яким акцизний збір від імпортних нафтопродуктів повинен цільовим способом спрямовуватися безпосередньо в дорожній фонд. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у неділю, 23 серпня, у Львові під час ознайомлення з ходом ремонтних робіт на автодорозі Н-09 Мукачево-Рахів-Богородчани-Івано-Франківськ-Рогатин-Бібрка-Львів.

  «Для того, щоби в Україні були якісні дороги, треба повністю міняти дорожнє господарство», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, нагадав Глава Уряду, вже ініціював реформу «Укравтодору».

  Окрім того, наголосив Арсеній Яценюк, Уряд вніс до Парламенту законопроект, який передбачає формування дорожнього фонду: «Джерело доходів – це акциз від імпортних нафтопродуктів, який повинен іти цільовим способом безпосередньо в дорожній фонд і ділитися 60 на 40. 60% - загальнодержавні дороги, 40% - дороги місцевого значення».

  Арсеній Яценюк висловив сподівання на якнайшвидше ухвалення парламентарями цього законопроекту: «Тому що інфраструктура і дороги – це є ще однією реальною реформою. Ми запустили поліцію - і всі бачать: новий поліцейський, нове відношення, нова форма і, основне, нові підходи. Так і тут. Це те, що можна відчути, те, що реально дає ріст економіки».

  Він нагадав, що цього року на відновлення і ремонт автошляхів Уряд України виділив 4 мільярди гривень.

  Ремонтні роботи на автодорозі Н-09 Львів-Івано-Франківськ Арсеній Яценюк назвав основним проектом: «Це практично будівництво 130 кілометрів нової дороги. Вже завершено 40 кілометрів».

  Він зазначив, що відбулися публічні конкурсні торги на проведення ремонту цієї автодороги: «Виявляється, якщо проводити прозорі тендери, відразу вартість одного кілометра дуже дешевшає. Коли декілька років курс долара був 5 грн., кілометр дороги коштував 5 мільйонів гривень - мільйон доларів. І зараз так само 5 мільйонів гривень, хоча курс інший».