• In English
 • Новий підхід у формуванні Збройних Сил повинен чітко відповідати найвищим стандартам НАТО, - Арсеній Яценюк у Львові
  опубліковано 23 серпня 2015 року о 14:11

  У неділю, 23 серпня, в рамках робочої поїздки до Львова Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк взяв участь у церемонії відкриття Алеї Слави в Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.

  На церемонії були присутні випускники Академії, які беруть участь в антитерористичній операції, родини загиблих воїнів АТО, курсанти Академії.

  Глава Уряду підкреслив, що нині День Державного Прапора та День Незалежності отримали зовсім інший зміст: «Інша країна, інші люди, інші виклики стоять сьогодні перед кожним з нас. Зараз за державний прапор треба боротися. Зараз незалежність необхідно захищати. Треба воювати, кожному на своєму фронті».

  Він звернувся до воїнів АТО: «Ви як українські військовослужбовці, як люди, які захищають зі зброєю в руках українську державу, українську незалежність, український прапор і гімн, боретеся на фронті проти російських терористів».

  «Кожен з нас має свій фронт, свій фронт допомоги тим, хто взяв участь в антитерористичній операції, хто зараз демобілізувався і хто потребує прямої підтримки держави, як у соціальній адаптації, так і медичній реабілітації та всіх соціальних гарантій, які передбачені законом – у тому числі пільг і земельних ділянок», - наголосив він.

  Арсеній Яценюк наголосив, що відповідні завдання поставлені ним в цілому перед Урядом України і перед Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

  «Держава повинна поважати своїх героїв і своїх захисників. Не на словах, а конкретними справами», - підкреслив Глава Уряду.

  Українські Збройні Сили за два останні десятиліття були повністю зруйновані, підкреслив він: «Це була частина російського плану. Міністерство оборони, Генеральний штаб, вся система національної безпеки і оборони була нашпигована російською агентурою і українські Збройні Сили умисно знищувалися. Ворог знав про стан справ у Збройних Силах».

  Проте, за словами Глави Уряду, за останні півтора року в Україні «не просто відновлена, а фактично створена нова армія»: «Ця армія протистоїть російській військовій агресії. Жодна країна в світі сьогодні не воює з ядерною Росією».

  «Ще рік тому багато експертів і аналітиків казали про те, що навряд чи Україна втримає російську навалу. Ви втримали цю навалу», - звернувся він до військовослужбовців.

  Арсеній Яценюк наголосив, що закладений фундамент нової якісної української армії, на якому треба формувати ЗСУ: «Цей новий підхід у формуванні Збройних Сил України повинен чітко відповідати найвищим стандартам Збройних Сил країн-членів НАТО».

  Глава Уряду наголосив на надважливості для України питання членства в НАТО: «На жаль, не всі у світі поки що готові прийняти це рішення. Те, що в 2008 році Україні було відмовлено в підписанні плану дій щодо членства в НАТО, сьогодні стало великою геополітичною драмою. Після того, коли Україні і Грузії не вдалося підписати ПДЧ, Росія здійснила військову агресію в Грузії. І це – наслідки безвідповідального рішення. А потім агресор пішов далі на Крим, Донецьк і Луганськ».

  «Умиротворяти агресора – пуста справа. В 1938 році, коли, намагаючись умиротворити, віддавали Чеські Судети, - це закінчилося Другою світовою війною. Тому наш з вами спільний план – це захищати нашу країну. Для того, щоб здобути мир, за нього треба боротися. І кожен з вас, хто тримає зброю в руках, захищає цей мир і виборює його», - наголосив він.

  Глава Уряду звернувся до європейських партнерів України: «Сьогодні ми захищаємо кордони Європи. Ми боремося не тільки за свою безпеку, ми боремося за спокій в країнах-членах Європейського Союзу. Ми боремося за цінності вільного світу, проти російської військової агресії. І це спільна боротьба України і всього цивілізованого і вільного світу, наших західних партнерів, ким є Сполучені Штати Америки, Канада, країни-члени ЄС та інші країни Великої сімки».

  Від імені Уряду України Арсеній Яценюк висловив вдячність військовослужбовцям за їх боротьбу та звитягу, «за те, що кожен українець може почувати себе безпечно, якщо у нас такі нові якісні Збройні Сили. Настане час, коли українські Збройні Сили будуть взірцевими Збройними Силами країн-членів НАТО».

  Він звернувся до військовослужбовців, курсантів Академії: «Перед вами дуже складна дорога з відновлення територіальної цілісності української держави. Донецьк, Луганськ і Крим є Україною. І прийде час, коли українські Збройні Сили, український державний прапор, українська влада повернеться на наші території. Це наша країна, це наша територія, там наші люди. І ми свою державу нікому не віддамо».

  «Нашими спільними зусиллями ми захистимо нашу країну, ми захистимо нашу незалежність, українські родини і кожного українця», - сказав Арсеній Яценюк.

  Випускники Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного беруть участь в антитерористичній операції. 186 із них відзначені державними нагородами, серед яких четверо удостоєні високого звання Героя України із врученням ордена «Золота Зірка» - старший лейтенант Євген ЗЕЛЕНСЬКИЙ (посмертно), майор Олександр ПЕТРАКІВСЬКИЙ, майор Олександр ПОРХУН та старший лейтенант Володимир ГРИНЮК.

  44 випускники Академії героїчно загинули при виконанні військового обв’язку в АТО.