• In English
 • Заступник Міністра інфраструктури Юрій Васьков взяв участь у спуску на воду модернізованого гідрографічного судна "Капітан Зібер"
  опубліковано 21 серпня 2015 року о 18:28

  Гідрографічне судно, призначене для встановлення і заміни плавучих засобів навігаційного обладнання, є третім подібним плавзасобом в Україні. Однією з його переваг є рівень осадки до 1,5 м, який дозволяє забезпечити безпеку мореплавства в припортових акваторіях України з лімітованими глибинами.

  В час, коли потужності вітчизняних верфей переважно недозавантажені, а більшість українських судновласників знаходять підрядників за кордоном, ДУ «Держгідрографія» залишається одним з небагатьох державних підприємств, що співпрацюють саме з українськими верфями. Це суттєво підтримує вітчизняного виробника, адже одне робоче місце на верфі означає 5-10 нових вакансій на заводах-підрядниках, де закуповуються необхідні матеріали.

  «Дотримання норм безпеки мореплавства в акваторіях портів можливе за умови утримання українського гідрографічного флоту у відмінному технічному стані. З цією метою ДУ «Держгідрографія» розробило та запроваджує програму системного оновлення свого флоту. Інші підприємства також повинні реалізовувати такі програми», - прокоментував подію заступник Міністра інфраструктури Юрій Васьков.

  В результаті модернізації, що була виконана на замовлення ДУ «Держгідрографія», було повністю замінено обшивку корпусу судна та все технологічне обладнання. Роботи, що тривали 2,5 роки та коштували близько 27 млн грн, виконала судноремонтно-суднобудівна компанія «Альбатрос».

  До листопада 2015 року на судні «Капітан Зібер» мають завершитися роботи з налагодження суднових систем, а також швартові й ходові випробування. Після цього розпочнеться його експлуатація в акваторіях Маріупольського та Бердянського морських портів.