• In English
 • ОСББ Луцька стали прикладом в реалізації державної програми з енергоефективності
  опубліковано 21 серпня 2015 року о 17:28

  В рамках робочої поїздки до Волинської області Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та Голова Держенергоефективності Сергій Савчук відвідали об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Відродження», яке провело комплексну термомодернізацію будинку.

  У заході також взяли участь керівник проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі в Україні» Гжегош Гайда, голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик, Луцький міський голова Микола Романюк.

  «Ми повинні усвідомити, що злагоджені дії в питаннях енергозбереження та  термомодернізації і на рівні держави, і на рівні місцевих громад дозволять контролювати споживання води, тепла і газу та ощадливо витрачати власні кошти», - підкреслив Геннадій Зубко.

  «Програма, яку держава запустила по термомодернізації по всій Україні, дуже активно працює в Луцьку. Це те, що може зменшити споживання природного газу. І найголовніше зменшити тариф і рахунок, який прийде до споживача», - повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

  За словами Голови Держенергоефективності, наразі Луцьк став містом, яке має найбільшу кількість ОСББ, що є учасниками державної програми з енергоефективності. Це пов’язано з тим, що в Луцьку діє місцева програма з енергозбереження, яка передбачає відшкодування для ОСББ частини відсотків за кредитами на енергоефективні заходи у будівлях.

  Після відвідування ОСББ «Відродження» відбувся семінар з Енергоефективного партнерства, де Голова Держенергоефективності Сергій Савчук розповів присутнім про механізми стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів.

  «Наразі діє державна програма, яка дає можливість населенню поставити індивідуальний тепловий пункт у власному багатоповерховому будинку і,
  до того ж, отримати 40% компенсації від держави. Це є хорошим стимулом для того, щоб люди не чекали, коли хтось прийде і встановить вузли обліку в багатоповерхівці, а робили це власними зусиллями», - пояснив він.

  «Відсутність обліку енергоресурсів у комплексі з іншими недоліками організації системи централізованого теплопостачання призводить до значного зниження ефективності заходів з енергозбереження», - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що державна підтримка поширюється і на ряд інших заходів з енергозбереження, а саме: заміну газових котлів на твердопаливні, утеплення будинків, заміну вікон, радіаторів, терморегуляторів, модернізацію системи освітлення тощо.

  «Позитивний досвід залучення коштів місцевих бюджетів до співфінансування програми має бути поширений в усіх регіонах України. З цією метою сьогодні Агентство підписало вже 22 Меморандуми з органами місцевої влади про партнерство у сфері енергоефективності» - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підписаний Меморандум про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків між Держенергоефективності, облдержадміністрацією та міськрадою Луцька.

  «Залишається сподіватися, що вдасться досягти значного позитивного результату від співпраці Уряду та органів місцевого самоврядування у сфері енергоефективності та енергозбереження. Адже реалізація механізмів стимулювання до впровадження заходів з енергозбереження має великі переваги, зокрема, дозволить скоротити споживання енергоресурсів, що сприятиме створенню недопущення зростання витрат населення на енергетичні ресурси», - підсумував він.

  Голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик зазначив: «Політика співфінансування є ключовою на Волині. Представники всіх гілок влади нарешті почали розуміти, що саме співфінансування дозволяє реально розвиватися регіону».

  Водночас Голова Асоціації ОСББ «Лучани» Юлія Сабатюк під час виступу повідомила, що на сьогодні є позитивне рішення кредитного комітету від Укргазбанку про надання кредиту на утеплення будинку у розмірі 1,9 млн. грн., строком на 10 років.

   

  Довідково

  Семінари з Енергоефективного партнерства в областях України – є одним із заходів інформаційно-роз'яснювальної кампанії, яку проводить Держенергоефективності.

  Цей захід у м. Луцьку став заключним обласним семінаром. Надалі Держенергоефективності проведе подібні семінари-практикуми в містах, районних центрах та селищах України.