• In English
 • Владислава Рутицька: За перше півріччя 2015 року експорт української аграрної продукції склав 6,7 млрд. дол.
  опубліковано 21 серпня 2015 року о 12:41

  Основні пріоритети у сфері сільського господарства України, а також питання реформування аграрного сектору в контексті європейської інтеграції. Про це йшла мова під час зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Владислави Рутицької з дипломатом Економічного відділу Деніелом Нібаргером та заступником економічного радника Посольства Сполучених Штатів Америки Томом Джонсоном.

  «Одним із головних пріоритетів Мінагрополітики України є формування сприятливих умов для розвитку вітчизняного агропромислового комплексу, максимальне використання аграрного потенціалу країни та диверсифікація зовнішніх ринків збуту. За перше півріччя 2015 року сума експорту аграрної продукції склала 6,7 млрд. дол. США. Що становить 36% від загального експорту України», - зазначила Владислава Рутицька.

  Американська сторона відзначила позитивний прогрес реформування агропромислового комплексу та запевнила у готовності до підтримки реформ.

  Заступник Міністра наголосила, що окремою невід’ємною та вважливо складовою реформування агросектору є активна робота Міністерства над приведенням норм українського законодавства до вимог та регламентів Європейського Союзу.

  Крім того, сторони обговорили можливі виклики, які стоять перед аграрною галуззю.

  Зокрема, Деніел Нібаргер високо оцінив оперативні дії Держветфітослужи України та інших державних органів щодо боротьби та упередження розповсюдження АЧС в Україні.

  Заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Олександр Вержиховський поінформував, що Україна здійснює всі заходи з метою упередження розповсюдження АЧС в Україні відповідно до норм Міжнародного Епізоотичного Бюро, яке інформується у постійному режимі щодо стану ситуації.

  Сторони підкреслили, що важливим аспектом, який показує Україна, є прозорість дій ветеринарних органів та служб у подоланні таких викликів.