• In English
 • Арсеній Яценюк: Очікуємо, що кожен третій долар надійде в Україну від аграрного сектору
  опубліковано 21 серпня 2015 року о 12:36

  Станом на теперішній момент ранніх зернових в Україні зібрано на 2 мільйона тонн більше, ніж минулого року. Очікується, що протягом поточного року кожен третій долар, який надійде в Україну, буде долар від аграрного сектору. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у п’ятницю, 21 серпня, під час наради із основними зернотрейдерами на базі філії «Переяславська» ТОВ СП «Нібулон» у Переяславі-Хмельницькому.

  Прем’єр-міністр повідомив, що в поточному році прогнозується валютна виручка від реалізації сільськогосподарської продукції в обсязі 6 мільярдів американських доларів.

  «Ви чудово усвідомлюєте, що це безпосередньо впливає на валютно-курсову стабільність, на те, щоб накопичувати золотовалютні резерви Національного банку країни. І щоби економіка втримувалася в прогнозованих параметрах як по інфляції, так і по валютно-обмінному курсу», - зазначив Глава Уряду.

  Арсеній Яценюк наголосив на ще одній позитивній тенденції: «Це те, що у нас російський ринок фактично складає тепер 2% від загального обсягу сільськогосподарської продукції, яка продається Україною на експорт». Тобто, в чотири рази впала доля Росії в обсягах споживання української сільськогосподарської продукції. «І при цьому відкриті нові ринки, в тому числі ще одна можливість для України, окрім азійських ринків, - це наша угода про зону вільної торгівлі, це як перший крок для того, щоби українська аграрна продукція поступала до Європи, до країн-членів Європейського Союзу», - наголосив Прем’єр.

  Глава Уряду зазначив, що обсяги такої продукції будуть залежати від того, наскільки «ми здатні конкурувати на зовнішніх ринках і наскільки ми здатні будувати такі елеватори на кшталт Нібулона, на якому ми сьогодні присутні».