• In English
 • Мінрегіон забезпечує належну підготовку житлово-комунального господарства до опалювального сезону
  опубліковано 19 серпня 2015 року о 19:11

  Мінрегіон спільно з облдержадміністраціями, органами місцевого самоврядування та підприємствами галузі мають докласти максимум зусиль для забезпечення належної підготовки підприємств до опалювального сезону.

  Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк під час наради щодо функціонування підприємств житлово-комунального господарства в умовах підготовки до опалювального сезону 2015-2016 років за участі представників обласних та Київської міської державних адміністрацій.

  «Є певні проблеми та певні труднощі, але ми спільними зусиллями маємо їх подолати. Лише від виваженої та послідовної роботи залежить результат», - наголосив Едуард Кругляк.

  У свою чергу начальник Управління економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталія Хоцянівська звернула увагу на організацію роботи з виготовлення та доставки споживачам документів, необхідних для оформлення житлових субсидій.

  «На сьогодні питання оформлення субсидій - це питання номер один. Всім відомо, що максимально спрощено порядок оформлення субсидій. Ми повинні дійти до кожної родини та допомогти їм з оформленням», - повідомила вона та підкреслила, що ОДА має забезпечити контроль за цим процесом.

  Наталія Хоцянівська також нагадала, що Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг», відповідно до якого уповноважені органи зобов’язані забезпечити встановлення економічно обґрунтованих тарифів на комунальні послуги.

  «Реалізація цього Закону має позитивно відобразитися на фінансово-економічному стані підприємств житлово-комунального господарства. Урядом опрацьовується питання щодо погашення підприємствам тепло- та водопостачання заборгованості з різниці в тарифах, яка виникла протягом минулих років та має бути повністю відшкодована до 1 липня 2017 року», - підкреслила вона.

  Також, в рамках наради було обговорено питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства, їх розрахунків за спожитий природний газ та електричну енергію, а також погашення заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги.

  У свою чергу представниками структурних підрозділів обласних та Київської міської державних адміністрацій з питань житлово-комунального господарства було порушено ряд питань, які не дозволяють забезпечити нормальне функціонування підприємств. І перше, на чому акцентували увагу – це дія постанови КМУ від 18 червня 2014 р. № 217 «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу». Відповідно до цієї постанови підприємства ТКЕ отримують кошти від продажу теплової енергії споживачам тільки після їх розподілу. Зазвичай обсяг коштів, який залишається у розпорядженні підприємств, є незначним і не дозволяє забезпечити всі його зобов’язання.

  Не зважаючи на наявні проблеми підприємств ТКЕ, НАК «Нафтогаз України» застосовує до них фінансові санкції - нараховує штрафи, пені.

  Крім того є непоодинокі випадки блокування рахунків підприємств за рішенням суду.

  За таких обставин необхідно терміново прийняти проект Закону України зареєстрований у ВРУ за № 2706 від 22.04.2015 «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», яким передбачається встановити мораторій на стягнення із суб’єктів господарювання неустойки (штрафу, пені), інших штрафних, фінансових санкцій, а також інфляційних нарахувань і процентів річних за невиконання чи неналежне виконання такими суб’єктами господарювання зобов’язань.