• In English
 • Айварас Абромавичус взяв участь у засіданні Наглядової ради з реформи держпідприємств
  опубліковано 18 серпня 2015 року о 18:04

  У рамках візиту Міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса в Одеську область відбулося відкрите засідання Наглядової ради з реформи держпідприємств, під час якого було розглянуто питання підготовки до приватизації Одеського портового заводу (ОПЗ). Засідання пройшло за участю Голови Фонду державного майна України Ігоря Білоуса.

  Айварас Абромавичус зазначив, що прозора й конкурентна приватизація ОПЗ, найбільшого підприємства в приватизаційному переліку, стане індикатором успішності приватизації й позитивним сигналом для суспільства, бізнесу та іноземних інвесторів. Учасники засідання наголосили, що приватизація в Україні є важливим кроком у боротьбі з корупцією та інструментом з підвищення конкурентоспроможності економіки країни.

  За словами Голови ФДМУ Ігоря Білоуса, на сьогодні, інтерес до приватизації ОПЗ виявили 10 потенційних інвесторів, а стартова ціна ОПЗ становитиме не менше 500 млн. дол. США. До кінця серпня в якості радника з приватизації ОПЗ планується залучити великий міжнародний інвестиційний банк, а у вересні буде розпочато роуд-шоу для інвесторів.

  «Приватизація привертає до себе найбільшу увагу, проте це не єдиний напрямок реформи в секторі держпідприємств. До кінця року Мінекономрозвитку разом з профільними міністерствами підготує плани реструктуризації 5 великих державних компаній», - зазначив Адомас Аудіцкас, старший радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

  Голова Наглядової ради реформи, голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі звернув увагу учасників засідання на існування нагальної необхідності підвищити керованість держпідприємств у різних галузях української економіки. Зокрема, йшлося про проблеми української титанової галузі на прикладі ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія". Найближчим часом держава проведе незалежний аудит цієї компанії, а також готує план її реструктуризації. Одним з можливих варіантів може стати створення на базі ОГХК державної холдингової компанії, яка об'єднає видобувні та переробні підприємства титанової галузі.