• In English
 • Меморандум щодо побудови зернового терміналу в Іллічівську - позитивний сигнал для іноземних інвесторів, - Олексій Павленко
  опубліковано 19 червня 2015 року о 14:24

  Іллічівський морський торговельний порт та міжнародна агропромислова корпорація SouffletNegoce S.A. реалізують інвестиційний проект щодо будування сучасного зернового терміналу. Меморандум підписали директор порту Юрій Крук та представник компанії SouffletNegoce S.A. Жан-Марк Філуз у присутності Міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка та Міністра  інфраструктури Андрія Пивоварського.

  Компанія-інвестор планує збудувати сучасний перевантажувальний зерновий комплекс шляхом капітальної реконструкції одного з критих складів з прилеглими територіями поблизу причалу, що перебуває на балансі порту. Загальний обсяг запланованих інвестицій складатиме 100 млн. доларів. Потужність терміналу – 100 тис. т зерна одночасного зберігання, а можливість відвантаження зерна - 1 млн. т в рік.

  Метою такого співробітництва є розвиток логістики, модернізація інфраструктури морського транспорту України, виконання стратегії розвитку експорту зернових та розширення зовнішніх ринків України.

  Це лише перша черга великого проекту. Друга черга передбачає модернізацію інфраструктури зі зберігання зерна. Всього на базі  Іллічівського порту підготовлено 12 інвестиційних майданчиків, відносно яких вже висловили зацікавленість 25 українських та іноземних компаній. Якщо інвестиційні проекти будуть реалізовані, можна розраховувати на інвестиції у розмірі до 1 млрд. доларів та збільшити потужність порту на 24 млн. т.

  Олексій Павленко відзначив, що підписання Меморандуму є позитивним сигналом для іноземних інвесторів, який свідчить про те, що сьогодні  якраз той час, коли цікаво вкладати кошти в український аграрний сектор. Він підкреслив, що такі спільні проекти вкрай важливі і сприяють підвищенню експортного потенціалу держави. Міністр наголосив, що сьогодні Україна є одним із лідерів з експорту зернових культур та підкреслив, що цього року експортовано рекордні 34 млн. т зерна.