• In English
 • Інвестиції у реконструкцію Бортницької станції аерації - капіталовкладення у безпеку та здоров'я людей, - Геннадій Зубко
  опубліковано 11 лютого 2015 року о 19:16

  Київ позбудеться загрози екологічної катастрофи, яку несе сьогодні Бортницька станція аерації через критично зношений стан. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, коментуючи питання залучення кредитних коштів  Японського агентства міжнародного співробітництва «Джайка» на реалізацію проекту реконструкції станції аерації.

  «На сьогоднішній день спільно з Японською стороною проведено величезний обсяг роботи – від підготовки проекту реконструкції станції до узгодження різних деталей, які мають важливе значення для проекту. Зараз працює в Києві Оціночна місія Японського агентства  «Джайка», за результатами  буде прийняте остаточне рішення щодо кредитування. Планується, що обсяг кредиту  складе 1 мільярд доларів США на 40 років під 0,1% з можливістю відтермінування платежу на 10 років. Плюс - використання найновітніших японських технологій та обладнання», - сказав Геннадій Зубко.

  Він підкреслив, що залучення інвестицій у проект реконструкції БСА є прямими інвестиціями у безпеку та здоровя людей – мешканців столиці та прилеглих населених пунктів.

  «Комплексна реконструкція станції гарантуватиме людям якісну очистку стічних вод та життя без неприємних запахів. Буде припинено перекачування відпрацьованого мулу на мулові поля і поступово вивільняться ці території», - сказав Геннадій Зубко.

  Нагадаємо, за результатами спільних переговорів між «Джайка», Мінрегіоном, Мінфіном, Мінекономрозвитку та Київводоканалом у квітні 2014 року Прем’єр-міністр Японії зробив офіційну заяву про надання кредитних коштів на реалізацію зазначеного проекту по програмі ОDА за умовами STEP під 0,1%.

  Серед умов надання кредиту – вибір генпідрядної організації серед японських компаній та частка обладнання виробництва Японії – 30% від загальної вартості проекту. Технології, закладені в проекті, є найсучаснішими, найбільш енергоефективними та впроваджуються в Японії лише з 2011 року.

  Довідково

  Бортницька станція аерації – єдині очисні споруди стічних вод м. Києва та прилеглих міст і селищ Київської області (Вишгород, Ірпінь, Вишневе, Бортничі, Гнідин, Щасливе, Чабани, Коцюбинське, Погреби, Новосілки, Софіївська та Петропавлівська Борщагівка, Гатне).

  На станції проходять очистку всі побутові стічні води, а також стоки промислових підприємств.

  Проектна потужність станції – 1,8 млн м куб стічних вод на добу. Наразі фактично надходять на очистку 700 тис. – 1 млн м куб на добу.

  Головна проблема станції полягає в тому, що існуюча схема очистки стоків та переробки осадів була розроблена та запроектована ще у 50-60-х роках минулого століття, і з того часу жодних суттєвих змін в неї не вносилося. Разом з тим, відбулися різкі зміни в якісному складі стічних вод, що надходять на очистку та, відповідно, в якості осаду, який утворюється в процесі очистки. Проектні норми 60-х років взагалі не передбачали очистку стічних вод за окремими сполуками. Споруди біологічної очистки були розраховані на досягнення лише трьох показників в очищеній воді. На сьогодні ж якість очищених стоків контролюється за 16-ма показниками.

  Термін роботи основних споруд та обладнання сягає 30-40 років. Відбувається постійне руйнування залізобетонних та металевих конструкцій технологічних споруд, через великий знос виходить з ладу основне насосне та повітродувне обладнання, від корозійних процесів руйнуються технологічні трубопроводи.