• In English
 • На Миколаївщині вже створена мобільна група, що здатна оперативно реагувати на надзвичайні ситуації техногенного характеру, - Сергій Бочковський
  опубліковано 26 січня 2015 року о 10:48

  23 січня, у будинку Уряду, під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка відбулася селекторна нарада з питань безпеки громадян України і захисту найважливіших об’єктів інфраструктури.

  У ході засідання Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк дав ряд розпоряджень очільникам міністерств, обласних та державних адміністрацій стосовно гарантування безпеки громадян та інфраструктури. Зокрема, Арсеній Яценюк доручив Державній службі України з надзвичайних ситуацій забезпечити у кожній області роботу мобільної групи, повністю оснащеної для оперативної ліквідації наслідків  техногенної катастрофи.

  Так, Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій, який 23 січня перебував у Миколаївській області із робочим візитом, перевірив наявність даного пункту на території Миколаївщини. Там, напередодні, на виконання Регіональної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту Миколаївської області на 2009-2014 роки, Миколаївська облдержадміністрація закупила нове аварійно-рятувальне обладнання, що необхідне для ліквідації надзвичайних ситуацій та подій на території області.

  Саме 23 січня відбулося урочисте вручення сертифікату на отримання даного обладнання. Як зазначив Голова ДСНС України Сергій Бочковський, обладнання дуже необхідне рятувальникам для того, щоб вони могли швидко та якісно проводити аварійно-рятувальні та пошукові роботи.

  «Я з впевненістю можу сказати, що на території Миколаївської області вже створена мобільна група, яка оснащена у повному обсязі всім необхідним обладнанням. В разі виникнення надзвичайної ситуації чи події миколаївські рятувальники матимуть на озброєнні новітню техніку та зможуть оперативно виконати поставлені перед ними задачі та функції», - підкреслив Сергій Бочковський.

  Нагадаємо, у травні-червні 2014 року в місті Миколаєві по вул. Лазурній, 40, та вул. Молодогвардійській, 28, внаслідок вибухів побутового газу виникли масштабні надзвичайні ситуації техногенного характеру, пов’язані з руйнуваннями багатоквартирних житлових будинків,  в результаті яких 7 людей загинуло та  9 людей постраждало, більше 250 жителів будинків залишилися без житла.

  Завдяки злагодженій роботі формувань цивільного захисту в обох випадках вдалося в найкоротші терміни виконати та завершити етапи пошукових та аварійно-рятувальних робіт, врятувати 25 людей, 127 чоловік евакуювати, розібрати завали та очистити від уламків будівельних конструкцій зони надзвичайних ситуацій для забезпечення можливості подальшого проведення першочергових та інших невідкладних робіт.

  Саме під час аналізу даних надзвичайних ситуацій, було з’ясовано, що у підрозділах Головного управління для ефективного проведення аварійно-рятувальних робіт не вистачає спеціалізованого механізованого інструменту для роботи в завалах, майже усі роботи з розбору будівельного сміття виконувалися особовим складом вручну. Тому керівництво ГУ ДСНС у Миколаївській області звернулося до Миколаївської ОДА з проханням передати аварійно-рятувальне обладнання, закуплене відповідно до Регіональної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту Миколаївської області до аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій.