• In English
 • Очищення законодавства від неефективних пільг, адресність та монетизація - продовження реформ у соцсфері, - Павло Розенко
  опубліковано 12 січня 2015 року о 19:50

  Під головуванням Міністра соціальної політики Павла Розенка відбулася нарада з фахівцями Міністерства щодо реформування системи пільг та державної соціальної допомоги.

  Під час наради обговорено питання розроблення порядку надання пільг окремим категоріям громадян за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. Цей порядок необхідно розробити на виконання Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України».

  Павло Розенко також дав доручення здійснити перегляд чинного законодавства на предмет існування пільг, які протягом 24 років не фінансувалися і були віртуальними з метою їх скасування та запровадження адресності надання пільг громадянам. «Це забезпечить соціальний захист найбільш незахищених верств населення», - підкреслив Павло Розенко.

  Окрім того, було обговорено питання підвищення прожиткового мінімуму для працездатних та непрацездатних осіб. Міністр підкреслив, що збільшення прожиткового мінімуму дасть змогу забезпечити монетизацію пільг, зокрема, для покриття витрат пільговими категоріями громадян проїзду у громадському транспорті.