• In English
 • Володимир Демчишин підтвердив готовність співпраці з Антикорупційним комітетом
  опубліковано 12 січня 2015 року о 19:34

  Під час зустрічі Міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина з членами Антикорупційного комітету, яка відбулась 12 січня у приміщенні Міненерговугілля, обговорено низку питань, серед яких постачання вугілля до України, умови укладання контрактів державної компанії «Укрінтеренерго» та можливість їх оприлюднення.

  Міністр підтримав ініціативу депутатів щодо необхідності відкритості у роботі Міністерства та посилення контролю за використанням державних коштів з метою запобігання та протидії корупції енергетичній сфері.  Зокрема, наголосив, що Міністерство запроваджує відкриті конкурси з продажу нафтопродуктів, вживає заходи щодо зняття дотацій та пільг для комерційних структур. Міністр також пояснив депутатам повноваження Міністерства. «Міністерство не може вимагати оприлюднення комерційних контрактів. Оприлюднення подібної інформації здійснюється за згодою учасників договору відповідно до чинного законодавства», - зазначив            Володимир Демчишин.

  Міністр наголосив, що Україні на сьогодні не вистачає обсягів вугілля для забезпечення ТЕС у зв’язку з бойовими діями на Сході країни, тому імпортоване вугілля вкрай необхідне.  З метою диверсифікації шляхів поставок вугілля, зазначив він,  здійснюються пошуки надійних партнерів за кордоном, при цьому головна увага при укладанні контрактів звертається на відповідність якості та ціни пропонованого вугілля.

  Володимир Демчишин також погодився на пропозицію депутатів щодо  спільних дій з економії електроенергії, врегулювання тарифів на  енергопостачання та  запобігання проявам корупції.