• In English
 • Зарплата державних службовців обмежена відповідно до Закону України № 76, - заступник Міністра фінансів
  опубліковано 03 січня 2015 року о 17:40

  Набув чинності Закон України № 76-VIII від 28 грудня 2014 р. «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», відповідно до якого передбачено обмеження заробітної плати державних службовців.

  «У Законі № 76 у прикінцевих положеннях п. 10 чітко передбачає встановлення обмежень заробітної плати для державних службовців у розмірі 7-ми мінімальних заробітних плат, а у випадку скорочення чисельності без відповідної зміни фонду оплати праці – до 10 мінімальних заробітних плат. Це обмеження не стосується військовослужбовців», - повідомив заступник Міністра фінансів України Денис Фудашкін на брифінгу у Будинку Уряду 3 січня.

  Також Денис Фудашкін зауважив, що цим Законом передбачено скорочення чисельності державних службовців на 20%, що  закріплено пунктом 9 відповідного Закону.

   Крім того, за його словами, даним Законом передбачено скорочення чисельності управлінських апаратів державних компаній державного сектору економіки і обмеження зарплати для державних компаній у розмірі до 10 мінімальних заробітних плат.

  Заступник Міністра фінансів також додав, що єдине виключення відносно обмеження заробітної плати у державному секторі економіки передбачено для стратегічних підприємств, перелік яких визначає Кабінет Міністрів.

  «Це, наприклад, такі компанії, як «Енергоатом», в яких висококваліфіковані працівники потребують відповідних умов оплати праці», - додав Денис Фудашкін.