• In English
 • З 1 січня втратить чинність порядок визначення тарифів на передачу електроенергії місцевими електромережами
  опубліковано 31 грудня 2014 року о 13:17

  З 1 січня втратить чинність Порядок визначення тарифів на передачу електроенергії місцевими (локальними) електромережами та тарифів на постачання електроенергії для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом.

  Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), від 11.12.2014 № 765 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов НКРЕ» сьогодні офіційно оприлюднена в «Офіційному віснику України» за № 103, ст. 3049.

  Постанова набирає чинності з 1 січня 2015 року.

  Зазначена постанова передбачає втрату чинності постанов НКРЕ від 02.04.2001 № 309 «Про затвердження Порядку визначення тарифів на передачу електроенергії місцевими (локальними) електромережами та тарифів на постачання електроенергії для ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом» (із змінами) та від 20.12.2012 № 1665 «Щодо визначення доходу від здійснення ліцензованої діяльності з передачі електроенергії місцевими (локальними) електромережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом» (із змінами).

  Постанова розроблялася як регуляторний акт у зв’язку зі складною ситуацією в сфері енергетики, а саме: падінням обсягів споживання електричної енергії споживачами, виникненням дефіциту вугілля та природного газу, та при цьому підвищенням ціни на вугілля внаслідок його імпортування з інших держав. Через вплив цих факторів, а також внаслідок зростання інфляції та суттєвої девальвації гривні об’єктивно збільшується оптова ринкова ціна на електроенергію.

  Рішення Комісії було прийнято з метою уніфікації підходів до тарифного регулювання та недопущення значного зростання тарифів на передачу та постачання електроенергії і, відповідно, єдиних роздрібних тарифів.

  Також варто зазначити, що  постанова № 765 оприлюднена на офіційному веб-сайті НКРЕКП www.nerc.gov.ua і розміщена в Системі інформаційно-правового забезпечення «Ліга:Закон» та Юридичній інформаційно-пошуковій системі «Законодавство», а також буде оприлюднена в офіційному друкованому ЗМІ Комісії – «Інформаційному бюлетені НКРЕ».