• In English
 • Держзакупівлі та підготовка до медичної реформи - головні завдання МОЗ України в наступному році
  опубліковано 24 грудня 2014 року о 15:55

  Відбулася робоча нарада під головуванням Першого заступника Міністра охорони здоров’я України Василя Лазоришинця, де всі заступники Міністра та керівники підрозділів профільного Міністерства обговорили план заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Коаліційної угоди у 2015 р.

  Зокрема, фахівці обговорили механізм якнайшвидшої передачі частини держзакупівель ліків та вакцин до міжнародних організацій. Для цього вже розроблені та підготовлені на розгляд Секретаріату Кабінету Міністрів та Верховної Ради України проекти змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» та Бюджетного Кодексу України. За словами Василя Лазоришинця, обов’язкового затвердження потребує наказ МОЗ на реалізацію постанови Кабінету Міністрів України від 4 липня 2012 р. № 603 «Про особливості виконання рамкових угод», аби забезпечити механізм закупівлі вакцин та ліків через міжнародні організації безпосередньо у виробників. Також будуть внесені зміни до угод між Міністерством охорони здоров’я та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Дитячим Фондом ООН «ЮНІСЕФ» в частині запровадження співпраці щодо закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення. Планується і укладення прямих довгострокових договорів з виробниками лікарських засобів, аби забезпечити у майбутньому безперервність лікувального процесу за державними програмами.

  У Міністерстві триває робота над затвердженням нормативно-правового акта, яким визначається перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, до яких застосовуватиметься процедура державних закупівель у відповідності до вимог ст.13 Закону України «Про здійснення державних закупівель». Під час наради фахівці ухвалили рішення надати до Мінекономрозвитку пропозиції щодо номенклатури препаратів, які МОЗ України пропонує до закупівлі у 2015 році.

  Під час наради були опрацьовані і пропозиції до Мінекономрозвитку щодо запровадження електронних торгів. Василь Лазоришинець нагадав, що у Міністерстві юстиції вже використовують практику електронних торгів. Він запропонував вивчити досвід колег та у разі позитивних результатів ввести аналогічний механізм і в медичній галузі.

  У рамках виконання завдання з трансформації та модернізації мережі лікарень у МОЗ України  розроблено проект закону України «Про заклади охорони здоров’я та медичне обслуговування». Вже з початку 2015 року Міністерство надаватиме методичну допомогу структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних державних адміністрацій у розробці генеральних планів мережі лікарень з урахуванням географічної наближеності до пацієнта.

  У 2015-2016 роках триватиме робота над розробкою медичних маршрутів пацієнта за основними нозологічними формами захворювань щодо отримання третинної медичної допомоги. Окремі селекторні наради та навчання проведуть для працівників фінансово-економічних та статистичних служб центрів первинної медико-санітарної допомоги щодо запровадження оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу з урахуванням обсягу та якості виконаної роботи.

  Крім первинки, увага приділятиметься і медичній освіті, інвентаризації та паспортизації медичних закладів, розробці та сертифікації програмного забезпечення реєстру медичних працівників та закладів охорони здоров’я, затвердженню медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів та багато ін. За словами учасників наради, окремі напрямки планування будуть виконані вже у 2015 році, окремі – потребуватимуть втілення протягом кількох років.