• In English
 • Підбиті підсумки співробітництва МОЗ і ЮНІСЕФ у сфері охорони здоров'я матері і дитини у 2014 році
  опубліковано 19 грудня 2014 року о 16:47

  У Києві за участю основних регіональних координаторів проектів, що здійснюються в Україні за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), та заступника Міністра охорони здоров’я України Альони Терещенко відбулася щорічна зустріч-презентація з основних підсумків співробітництва у сфері охорони здоров’я матері і дитини у 2014 році.

  Зокрема, йшлося про головні напрямки співпраці: розробка та впровадження комунікаційних стратегій з питань репродуктивного здоров’я та здоров’я матері і дитини, підвищення якості консультування щодо вакцинації, догляду за вагітними та дітьми, а також впровадження нових знань у програму післядипломної освіти.

  Головними досягненнями 2014 року було підкреслено підвищення позитивного ставлення батьків до вакцинації на національному рівні та якісні зміни у консультуванні щодо вакцинації у Івано-Франківській та Житомирській областях. Успішно розроблені комунікаційні стратегії у Житомирській, Івано-Франківській, Львівській та Одеській областях з тем здоров’я вагітних, партнерських пологів, дитячого травматизму, що будуть продовжені у регіональних інформаційних кампаніях і у 2015 році.

  Одним з основних напрацювань є освіта медичного персоналу включно з працівниками первинної ланки. Створено та затверджено тематичну програму підготовки сімейних лікарів, яка стала єдиною для післядипломної освіти медиків.

  Заступник Міністра охорони здоров’я України Альона Терещенко висловила сподівання, що діючі проекти будуть продовжені і у 2015 році, а також наголосила на необхідності посилення тих, які ще потребують доопрацювання: проекту «Лікарня доброзичлива до дитини», нормативно-правових документів з регіоналізації перинатальної допомоги та розробки стандарту інтегрованого ведення хвороб дитячого віку.

  Також на 2015 рік заплановано проведення інформаційних кампаній для батьків як на національному, так і регіональному рівнях щодо вакцинації проти поліомієліту, партнерських пологів, безпечної поведінки під час вагітності. Буде продовжуватись освітня програма медиків, які працюють на різних рівнях догляду за вагітними та новонародженими, з питань ефективного консультування з питань імунопрофілактики та інших питань педіатрії. Заплановано розробку та прийняття єдиної програми для Шкіл відповідального батьківства.

  Зі свого боку заступник Міністра наголосила також на необхідності повернення у практику проведення Шкіл медичної журналістики, особливо з тем обліку вагітних, дитячого травматизму та здорового харчування у школах