• In English
 • Мінагрополітики: Скорочення імпорту свинини сприяє розвитку внутрішнього ринку
  опубліковано 19 грудня 2014 року о 16:54

  Під час спільної з представниками Асоціації свинарів України прес-конференції щодо підбиття підсумків роботи у 2014 році директор департаменту тваринництва Мінагроподітики Андрій Гетя розповів, що скорочення імпорту свинини сприяє розвитку внутрішнього ринку.

  Наразі експорт не відіграє суттєвої ролі для української свинарної галузі, натомість скорочення ввозу свинини позитивно відзначилося на розвиткові внутрішнього ринку: «наші ринки стануть більш доступні для наших виробників», - зазначив Андрій Гетя.

  Крім того, директор департаменту тваринництва зауважив, що незважаючи на всі ризики та труднощі, інвестиційний клімат для вітчизняного виробництва позитивний. Так, у 2104 році лише серед господарств АСУ було запущено в роботу 4 нові свинокомплекси, а загалом до роботи приступили 22 нові об’єкти.

  Говорячи про перспективи розвитку свинарної галузі, Андрій Гетя зазначив, що передусім треба працювати над внесенням змін до діючого законодавства, щоб на державному рівні підтримати вітчизняних виробників.

  Підбиваючи підсумки роботи, учасники прес-конференції відзначили, що, незважаючи на нестабільну ситуацію, показники виробництва свинини зросли, нарощуються та наближаються до європейських стандартів виробничі потужності, що дає більші можливості для експорту продукції українського виробництва.