• In English
 • Міноборони працює над реалізацією положень урядової постанови "Про затвердження структури військового резерву людських ресурсів"
  опубліковано 17 грудня 2014 року о 15:55

  Виконання завдань щодо реалізації положень постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження структури військового резерву людських ресурсів» стане основою для проведення комплексних кардинальних змін у структурі національного військового резерву, необхідних для забезпечення обороноздатності держави.

  Під час цієї роботи Міністерство оборони України враховує результати проведення етапів часткової мобілізації, застосування Збройних Сил України та інших військових формувань в антитерористичній операції, а також досвід побудови резерву збройних сил у країнах Європейського Союзу та НАТО.

  Реалізація положень Постанови Кабінету Міністрів дозволить вдосконалити систему військового резерву у Збройних Силах України, долучити до організації підготовки територіального резерву місцеві органи виконавчої влади, об’єднати представників громадських об’єднань і волонтерів з метою підтримки військового резерву та запровадити нові види резерву – територіальний та громадський.

  Територіальний резерв посилюватиме обороноздатність територій усіх адміністративно-територіальних одиниць районного значення. При цьому загони оборони формуватимуться у кожному районі на базі районних та міських військових комісаріатів.

  Створення громадського резерву дозволить об’єднати чисельні громадські організації та волонтерів для надання ефективної та скоординованої підтримки обороноздатності держави. Це може бути інформаційна, волонтерська підтримка, підготовка та залучення членів організацій до військової служби тощо. Представники нового виду резерву матимуть офіційний статус “резервіста громадського резерву”.

  На сьогодні контракти для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України уклали майже 2000 громадян. А з початку кризової ситуації понад 600 резервістів поповнили бойові частини Збройних Сил України.