• In English
  • На Дніпропетровщині визначили 2,5 тис. гектарів вільних земельних масивів, якими готові забезпечити близько 6000 учасників АТО
    опубліковано 17 грудня 2014 року о 14:53

    Землевпорядна служба Дніпропетровської області спільно з місцевими радами провели роботу з визначення вільних земельних масивів для їх подальшого надання родинам військовослужбовців – учасникам АТО. Наразі в області визначено 416 земельних масивів загальною площею 2420 га, якими можна забезпечити близько 6000 військовослужбовців. Про це повідомляє Головне управління Держземагентства у Дніпропетровській області.

    Як зазначається, станом на середину грудня до органів Держземагентства в Дніпропетровській області та органів місцевого самоврядування надійшло 505 заяв від зазначеної категорії громадян на отримання земельних ділянок.

    За зверненнями учасники антитерористичної операції на Сході України вже отримали 195 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення у власність 336 земельних ділянок площею 341,4 гектара. З них, для ведення особистого селянського господарства і для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд учасникам АТО виділено 167 земельних ділянок. Ще дві земельні ділянки виділено для індивідуального дачного будівництва та для ведення індивідуального садівництва.

    У власність учасники АТО на Дніпропетровщині на сьогодні вже отримали чотири наділи площею 4,4 га для ведення особистого селянського господарства і один наділ площею 0,09 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

    У Головному управлінні Держземагентства наголошують, що усі заяви учасників АТО розглядаються у позачергово. Землевпорядна служба області звернулася також до організацій, що здійснюють свою діяльність у землевпорядній сфері, з проханням посприяти у виготовлення проектної документації щодо надання ділянок військовим.

    Як повідомлялося раніше, на веб-сайті Держземагентства України розміщено покрокову схему дій для допомоги учасникам АТО та членам родин воїнів, які загинули в боротьбі за територіальну цілісність України, щодо отримання земельних ділянок. Фахівці земельного відомства розробили чіткі інструкції стосовно того, що потрібно зробити для отримання та реєстрації ділянки, кому і куди звертатися, в які терміни мають бути виконані роботи, а також вартість відповідних адміністративних послуг.

    З покроковою схемою можна ознайомитися на веб-сайті Держземагентства України у рубриці “Громадська приймальня – Питання-відповіді – Інформація та роз'яснення щодо землеустрою та охорони земель”.