• In English
 • На Одещині завершено встановлення водоохоронних зон і прибережних захисних смуг уздовж Куяльницького лиману
  опубліковано 15 грудня 2014 року о 10:56

  В Одеській області землевпорядники завершили роботи з розроблення проекту землеустрою щодо встановлення водоохоронних зон і прибережних захисних смуг уздовж Куяльницького лиману на території Іванівського району. Про це повідомило Головне управління Держземагентства в області.

  Роботи проведено у рамках виконання Регіональної програми розвитку земельних відносин та охорони земель на 2013-2015 роки.

  Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1094 порядок встановлення меж об’єктів природно-заповідного фонду визначає механізм розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.

  Довідково

  Як відомо, курорт Куяльник – один з найстаріших грязьових курортів, який розташований у 13 км від обласного центру у підніжжі Жевахової гори на правому березі Куяльницького лиману. Перший курортний заклад з усієї одеської групи курортів було створено ще у 1833 році для проведення грязьових процедур, рапних та пісочних ванн за ініціативи лікаря Е. С. Андреєвського.

  Куяльницький лиман знаходиться за три кілометри від північно-західного узбережжя Одеської затоки Чорного моря. У районі лиману розташована найнижча точка України – мінус 5 метрів від рівня моря.

  Нинішня назва, на думку дослідників, пов’язана з високою концентрацією солі у воді лиману і походить від тюркського слова «куянлик» (густий).