• In English
 • Українську програму підвищення енергоефективності впроваджуватимуть на Тернопільщині
  опубліковано 10 грудня 2014 року о 17:35

  Перспективи реалізації на Тернопільщині проектів «UKEEP» обговорили виконувач обов’язків голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак та керівник проекту Іліяна Шмателька під час робочої зустрічі 10 грудня.

  Як розповіла Іліяна Шмателька, «UKEEP» - українська програма підвищення енергоефективності це – кредитна лінія розроблена Європейським банком реконструкцій та розвитку, призначена для українських приватних підприємств усіх напрямків промисловості, котрі шукають можливість інвестування у підвищення енергоефективності чи відновлювальні джерела енергії.

   «Відповідно до програми «UKEEP» українські  підприємства можуть отримати цільове кредитне фінансування від Європейського банку реконструкцій та розвитку через банки-партнери з метою швидкого та дострокового скорочення витрат на енергоресурси. Участь у програмі можуть брати кредитоспроможні підприємства приватної власності та підприємства-виробники будь-якого сектору економіки. Думаю, підприємства Тернопільщини зацікавить, як стати більш енергонезалежними», – наголосила Іліяна Шмателька.

  Як зазначив виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Іван Крисак, на багатьох підприємствах виробничі технології та технічна база застаріла.

  «Думаю, можливість придбати нову енергоефективну техніку зацікавить виробників, - зауважив Іван Крисак. – Участь у проектах програми це – можливість не лише знайти та придбати енергозберігаючу продукцію, а й представити свою тим компаніям, які її виробляють, адже програма має  базу даних енергоефективного обладнання, матеріалів та технологій для виробництва відновлюваної енергії. Ми зацікавлені у співпраці та намагатимемося ознайомити підприємства з програмою «UKEEP».

  Як зазначив заступник директора департаменту – начальник управління інвестиційної, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва департаменту економічного розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва ОДА Руслан Кулик, зустріч представників програми  «UKEEP» з представниками бізнесу області відбудеться приблизно у січні.

  На завершення зустрічі Іван Крисак вручив керівнику проекту пам'ятну монету, яку випустили до 75-річчя Тернопільської області.