• In English
 • ВРЦіРО провела зустріч із кардиналом Кристофом Шенборном
  опубліковано 10 грудня 2014 року о 17:24

  Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій України провела зустріч зі спеціальним представником Ватикану і Папи Римського кардиналом Кристофом Шенборном, архієпископом Віденським, примасом Австрії.

  Очільники провідних Церков і релігійних організацій України раніше не зустрічалися з Папським легатом і представниками офіційного Ватикану на такому рівні.

  Візит представника Ватикану є проявом солідарності з Україною та зокрема присвячений 25-літтю історичної зустрічі Папи Івана Павла ІІ з тогочасним очільником Радянського Союзу Михайлом Горбачовим. Опісля чого розпочався процес лібералізації у відносинах Церкви і держави і Українська Греко-католицька Церква вийшла з підпілля.

  Головував на засіданні Ради Церков Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату.

  Під час зустрічі кардинал Кристоф Шенборн обговорив з Предстоятелями і Главами Церков та релігійних організацій сучасні проблеми України та висловив позицію Ватикану. 

  Папський посланник був позитивно вражений зустріччю та проведеним обміном думками з представниками релігійних організацій та підтримав їхню стурбованість тими політичними реаліями, які мають місце в Україні, особливо на Сході держави.

  Також він позитивно оцінив діяльність ВРЦіРО як унікального представницького міжконфесійного консультативно-дорадчого органу, який не має аналогів в інших країнах.

  Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш взяв участь в обміні думок. Він  визначив  пріоритетні напрями діяльності відомства, які пов’язані, зокрема, з гарантуванням з боку держави права громадян на вільне сповідування будь-якої релігії.

  Після засідання кардинал Кристоф Шенборн та Святійший Патріарх Філарет, представники Всеукраїнської ради Церков поспілкувались з журналістами.