• In English
 • Міністри оборони України та Канади підписали Декларацію про наміри
  опубліковано 08 грудня 2014 року о 19:39

  Сьогодні, 8 грудня, у Києві відбулася зустріч глав оборонних відомств України та Канади. Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак та Міністр національної оборони Канади Роберт Ніколсон підписали Декларацію про наміри продовжувати співпрацю заради зміцнення Уряду та сил безпеки і оборони України, з метою захисту територіальної цілісності України та збереження її народу.

  Зокрема, в документі наголошується, що двом країнам вже вдалося досягти значних успіхів у цьому напрямі шляхом проведення багаторічних навчань, співпраці в рамках канадської Програми військової підготовки та співробітництва, двосторонньої фінансової та матеріально-технічної допомоги, а також шляхом зміцнення багатостороннього співробітництва в рамках Спільної комісії.

  Керівники оборонних відомств України та Канади заявили про наміри продовжувати спільну роботу в пошуках шляхів подальшого розвитку співпраці у сфері зміцнення обороноздатності наших держав шляхом надання підтримки у підготовці військової поліції, медичного забезпечення та передачі засобів індивідуального захисту.

  «Після очевидної російської агресії на Україні, порушення її територіальної цілісності та намагань розхитати законно обрану українську владу, мені приємно перебувати на українській землі та ще раз наголосити на підтримці Канадою України і її народу. Наша держава є рішучою в своєму розумінні і прагненні поважати свої зобов’язання перед українським народом та лицем агресії з боку Росії до України. Між нашими двома народами є дуже довга історія співпраці і довіри. Це підкреслюється та підсилюється нашою відданістю спільним цінностям, повагою до прав людини і підтримкою міжнародного порядку, який базується на певних правилах. Канада підкреслює свої зобов’язання і бажання допомогти Україні під час цих тривожних часів. Підписана декларація спрямована на те, щоб розпочати процес зміцнення потенціалу українського уряду захистити свої кордони і свій народ», – зазначив Міністр національної оборони Канади Роберт Ніколсон.

  Він ще раз наголосив, що Росія повинна змінити свою позицію до України.

  «Для цього ми використовуємо всі вагомі чинники, а головне, ми спільні до цієї позиції разом із нашими союзниками щодо посилення тиску на Росію», – сказав Роберт Ніколсон.

  Своєю чергою Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак подякував Міністру національної оборони Канади, Уряду та Парламенту цієї країни за підтримку України та її Збройних Сил в такий нелегкий для нас час.

  «Я дуже радий відвертості та чесності з якою виступають представники Канади на усіх рівнях. Ця оцінка, яку вони надають про пряму агресію Російської Федерації до України, це абсолютно, чесна позиція. Лише наша спільна діяльність може зупинити російську агресію та терористичні угруповання на Сході України. Сьогодні ми обговорили багато практичних питань, які нададуть нашим взаємовідносинам більш динамічний та поступовий розвиток. Це буде стосуватися не тільки допомоги, а й напрямків підготовки кадрів, спільних навчань та інших планів щодо розбудови Збройних Сил України. Я ще раз хочу подякувати всім людям, які живуть в Канаді. Тільки сильна нація та держава дає таку оцінку. Ми завжди чекаємо вас в Україні та готові до співпраці. Ми разом прагнемо, щоб люди наших країн жили краще», – зазначив Міністр оборони України.

  Крім цього, генерал-полковник Степан Полторак та Роберт Ніколсон провели переговори у складі делегацій щодо активізації співробітництва в оборонній сфері.