• In English
 • З початку року бюджети різних рівнів отримали понад 89 млн. грн. через відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва
  опубліковано 04 грудня 2014 року о 11:06

  За даними Держземагентства України з початку поточного року бюджети різних рівнів в Україні поповнилися на 89,3 млн. грн., що надійшли у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва. 

  Як відомо, відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва відбувається у випадку вилучення сільськогосподарських і лісових угідь для цілей, не пов’язаних із веденням сільського і лісового господарства. Територіальні органи Держземагентства затверджують розрахунок розміру втрат, які підлягають відшкодуванню.

  За даними Держземагентства, цього року із сільсько- та лісогосподарського виробництва в країні було вилучено 1,4 тис. га земель. Зокрема, 1337,2 га – це сільськогосподарські угіддя, 23,70 га – лісові угіддя.

  У результаті було нараховано втрати сільсько- та лісогосподарського виробництва у сумі 77,4 млн. гривень.

  На сьогодні на спеціальних рахунках місцевих рад знаходиться 576,4 млн. гривень відповідних коштів. З них на депозитних рахунках в установах банку 80,6 млн. гривень, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва.

  Станом на кінець листопада в Україні використано 46,4 млн. гривень. З них: на освоєння земель для сільсько- та лісогосподарських потреб – 336,3 тис. грн., на поліпшення сільсько- та лісогосподарських угідь – 1 млн. грн., на розроблення робочих проектів землеустрою з охорони земель – 1,3 млн. грн., на проведення заходів з охорони земель відповідно до розроблених проектів землеустрою – 7,6 млн. гривень.

  Також 12,8 млн. грн. фахівці використали на проведення нормативної грошової оцінки земель, 21,8 млн. грн. – на інвентаризацію земель і 1,6 млн. грн. – на інші заходи.

  Довідково

  Правила обчислення розмірів втрат визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 №1279 “Про розміри та Порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню”.