• In English
  • Спецпризначенці ЗСУ отримали від волонтерів медичні автомобілі для виконання завдань у зоні АТО
    опубліковано 04 грудня 2014 року о 10:46

    У бригаді охорони Генерального штабу Збройних Сил України відбулася церемонія передачі волонтерами громадської організації «Українська рада миру» ключів від двох спеціалізованих медичних автомобілів і медобладнання представникам підрозділів спецпризначення Збройних Сил України, які виконують завдання в зоні проведення антитерористичної операції.

    «Українська рада миру» та організатори благодійного аукціону з підтримки Української армії здійснюють активну волонтерську діяльність. Саме за їхньою ініціативою було проведено кропітку роботу з отримання та передачі спеціалізованих військових санітарних автомобілів для лікування поранених воїнів та надання екстреної медичної допомоги.

    «Така допомога в зоні АТО дуже потрібна. Адже спеціалізовані медичні автомобілі з навченими екіпажами – це першочергова медична допомога саме бойовим підрозділам. Члени екіпажів цих машин уже є інспекторами і можуть допомагати іншим бійцям оволодівати прийомами першої медичної допомоги на полі бою. Тож, спеціальне обладнання віддається в руки людям навченим, які можуть також навчати інших. Волонтери також передали багато специфічного обладнання: індивідуальні аптечки, групові аптечки для підрозділів, а також інше необхідне медичне обладнання, – розповів начальник відділу забезпечення Управління спецоперацій Генерального штабу ЗСУ полковник Юрій Трофіменко.

    Автомобіль Mercedes-Benz Unimog це – медична машина-всюдихід, який зарекомендував у німецькому Бундесвері себе вже впродовж 60 років після закінчення Великої Вітчизняної війни. Цю машину вдосконалювали і це вже остання версія військової машини, яка стоїть на озброєнні з 1951 року. І хоча це вживані машини, але кілометраж у них маленький – 30-40 тисяч кілометрів, а виглядають вони і зовсім як нові.

    За висновком спеціалістів Mercedes-Benz Unimog – це «всюдихід-трактор», який може проїхати найскладнішими трасами, має 8 передач вперед, 8 назад, може виконувати всі функції життєзабезпечення. 3 члени екіпажу розміщуються в кабіні та забезпечують транспортування чотирьох лежачих важкопоранених військовослужбовців на ношах, або більшу кількість – сидячи.

    Важливо, що обладнання може зніматись, воно мобільне. Крім того, що здійснюється швидка евакуація поранених або тих хто потребує допомоги, медики ще протягом якогось часу, завдяки спецобладнанню можуть надавати екстрену допомогу.

    «Якщо міжнародний стандарт передбачає надання допомоги військовослужбовцю протягом години, реально в умовах АТО цей процес подекуди затягується більше часу, – повідомив волонтер, кандидат медичних наук Олександр Корнейко. – Ми хочемо за допомоги цих машин прискорити процес порятунку бійців. Адже, якщо протягом години надали необхідну допомогу і в під час доставки пораненого робити необхідні маніпуляції, набагато зростають шанси на виживання».

    Екіпажі для цих машин уже підготовленні і складаються з двох навчених бійців. Вони і фельдшери, і водії. Працюють в парі, а за необхідності замінять один одного.