• In English
 • Інформація про застосування Збройними Силами України касетних боєприпасів не відповідає дійсності
  опубліковано 03 грудня 2014 року о 16:57

  У зв’язку з активним поширенням окремими засобами масової інформації  відомостей про застосування Збройними Силами України у Донецькій і Луганській областях касетних боєприпасів, Міністерство оборони України офіційно заявляє, що зазначена інформація не відповідає дійсності.

  За час проведення антитерористичної операції на Сході України Збройні Сили України не використовували і не використовують боєприпаси, заборонені міжнародними договорами, у тому числі касетні боєприпаси.

  Водночас, тиражування подібної інформації здійснюється з метою дискредитувати імідж України на міжнародній арені, позбавити нашу державу підтримки світової спільноти у визвольній боротьбі проти російського агресора та проросійських найманців, завдати максимальної шкоди репутації українській владі та Збройним Силам України.

  З дати оголошення припинення вогню (5 вересня 2014 року), станом на 3 грудня, терористи здійснили 3 тисячі 819 обстрілів позицій сил АТО з гармат, мінометів та систем залпового вогню БМ-21 “Град”.

  Підрозділи Збройних Сил України, які беруть участь в антитерористичній операції, відкривають вогонь у відповідь по виявлених вогневих позиціях терористів лише у тому випадку, коли в зоні ураження немає мирних мешканців.