• In English
 • Перед Україною постають нові завдання у сфері захисту прав інтелектуальної власності
  опубліковано 03 грудня 2014 року о 12:50

  Зважаючи на євроінтеграційні процеси, які відбуваються в Україні, політика захисту прав інтелектуальної власності має виходити на принципово новий рівень. На цьому наголосила заступник директора департаменту європейської інтеграції та багатостороннього співробітництва Мінекономрозвитку Наталія Сидорук під час Одинадцятого спільного засідання Робочої групи з питань покращення захисту прав інтелектуальної власності в Україні в рамках Підкомітету «Торгівля та інвестиції» Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

  «Зважаючи на нові умови та виклики часу, перед Українською стороною постають нові завдання щодо формування політики захисту прав інтелектуальної власності. І саме імплементація розділу «Інтелектуальна власність» Угоди про асоціацію між Україною та ЄС визначатиме пріоритети роботи у цій сфері найближчим часом», – зазначила Наталія Сидорук.

  Своєю чергою, заступник начальника відділу інтелектуальної власності та держзакупівель Генерального директорату з питань торгівлі Європейської Комісії Педро Веласко Мартенс відзначив зміни, що відбуваються у сфері захисту інтелектуальної власності в Україні, а також амбітність завдань, які ставить перед собою Українська сторона на 2015 рік щодо зміни правового середовища.

  У ході зустрічі також обговорювалися питання адміністративних змін, котрі стосуються інтелектуальної власності в Україні, законодавчих змін у частині електронної комерції та боротьби з Інтернет-піратством, проблема дотримання прав інтелектуальної власності у фармацевтиці й діяльність правоохоронних органів в Україні у сфері захисту прав інтелектуальної власності.

  Сторони погодилися, що існуючі проблеми реалізації на практиці певних аспектів правозастосування мають бути предметом окремої уваги, в тому числі і на двосторонньому рівні.

  Також були обговорені питання технічної допомоги ЄС, яка надається Державній службі інтелектуальної власності, та нові очікувані проекти, зокрема з підтримки українських підприємств у зв’язку з очікуваним запровадженням механізму захисту географічних зазначень.