• In English
 • Мінкультури щодо ситуації із станом експонатів Національного музею народної архітектури і побуту
  опубліковано 22 листопада 2014 року о 09:18

  У ЗМІ з’явилася інформація керівництва Національного музею народної архітектури і побуту щодо критично-аварійного стану певної частини його експонатів та відсутність фінансової підтримки з боку держави.

  Виходячи з об’єктивних причин сьогодення, капітальні видатки на здійснення реставраційних робіт як у Міністерства культури, так і в Національного музею народної архітектури і побуту на цей рік відсутні. Тому Музей у Пирогово, як й інші заклади  культури,  максимально вживають заходів щодо пошуку додаткових джерел фінансування, у тому числі й шляхом заробляння коштів. Для цього існує спеціальний фонд установи. 

  За наявною у Мінкультури інформацією, Музеєм протягом поточного року за рахунок цих коштів було здійснено поточний ремонт покрівлі двох будинків: у хаті села Попівка  (замінено солому на покрівлі) та у хаті села Михайлівське із Миколаївської області, Південь України (замінено очерет на покрівлі). Також силами реставраційного відділу Музею здійснено ремонт трьох вітряків та низки інших важливих експонатів. Саме задля цього,  Мінкультури протягом 2014 року затвердило десять змін до кошторису за спеціальним фондом  закладу.

  Дійсно, Урядом прийнята постанова, яка дозволяє здійснювати ремонтні роботи лише тих об’єктів, що перебувають в аварійному стані. Відповідно до законодавства, це потребує окремого оформлення та підтвердження. Національний музей народної архітектури і побуту документів підтверджуючих аварійність експонатів до Мінкультури не подавав.

  На наступний 2015 рік Міністерство культури України, відповідно до пропозицій Національного музею народної архітектури  і побуту,  врахувало потребу у проведенні реставраційних робіт закладу  на суму  у розмірі 24,9 млн. грн. Чи будуть виділені кошти на проведення цих робіт залежить від того, яким буде прийнятий бюджет на 2015 рік.