• In English
  • Валерій Пятницький: Україна послідовно здійснюватиме економічні реформи
    опубліковано 21 листопада 2014 року о 16:53

    Для Уряду України найважливішими залишаються чотири ключових питання – активізація промислового розвитку, дерегуляція, удосконалення інвестиційного клімату та сприяння зовнішньоекономічній діяльності українських товаровиробників. На цьому наголосив в.о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій Пятницький під час конференції «День економіки Східної Європи», яка відбулася 20 листопада у Берліні.

    Наразі питання номер один – це імплементація Угоди про Асоціацію з ЄС, яка є підґрунтям для подальшої реалізації кожного із вищезгаданих пріоритетів, зазначив Валерій Пятницький. Стосовно відновлення промислового розвитку в.о. Міністра звернув увагу, що промислове виробництво в Україні забезпечує близько 3 мільйонів робочих місць і біля 20% ВВП країни.

    «Незважаючи на безпрецедентні події, саме ця галузь має унікальну можливість здійснити реструктуризацію і відновити свій розвиток», – висловив упевненість Валерій Пятницький.

    Цьому, на його думку, сприяє декілька чинників. А саме: реалізація Угоди про асоціацію (це шлях до радикального поліпшення інвестиційного клімату й залучення коштів європейських інвесторів);  упровадження великих інфраструктурних проектів, у тому числі й пов'язаних із відновленням районів зони АТО (сприятиме загальній модернізації інфраструктури); девальвація, яка дозволяє захистити внутрішній споживчий ринок на тлі значного зростання вартості імпортованої продукції (отож, вітчизняні виробники мусять мати можливість освоїти виробництво відповідних товарів народного споживання, особливо в дешевому сегменті, який в даний час заповнено продуктами з Азіатсько-Тихоокеанського регіону); необхідно враховувати передумови для відродження військово-промислового комплексу, який традиційно є однією з найбільш високотехнологічних галузей.

    Відновлення промислового розвитку має ґрунтуватися на створенні системи фінансових інститутів і підтримки економічного розвитку. А це – система кредитування реального сектору економіки, національне експортно-кредитне агентство, проведення активної зовнішньоторговельної політики за допомогою закордонних торгових представництв, система кредитної підтримки малого та середнього бізнесу. Важливу роль у цьому процесі відновлення відіграватиме розвиток найперспективніших галузей економіки: гірничодобувної, хімічної промисловості, металургії, машинобудівного комплексу, військово-промислового комплексу. Україна має значний потенціал для розвитку й модернізації своєї економіки, наголосив Валерій Пятницький.