• In English
 • Завершив роботу дводенний ІV Форум України з питань конкуренції
  опубліковано 21 листопада 2014 року о 17:44

  21 листопада 2014 року завершив роботу дводенний ІV Форум України з питань конкуренції, який відбувся за офіційної підтримки Антимонопольного комітету України та активної організації «EuroLawyer».

  На другий день ІV Форуму Антимонопольний комітет України представив власний досвід роботи, напрацьований роками. Зокрема, учасники активно обговорювали питання щодо сфери застосування економічних концентрацій в Україні. Особлива увага також була приділена останнім передовим практикам стосовно вдосконалення порядку отримання дозволів на концентрацію та використанню практичного досвіду країн ЄС та США для вдосконалення регулювання зазначеної проблеми.

  У своїй доповіді директор департаменту контролю за концентраціями та узгодженими діями Антимонопольного комітету України Тетяна Полтавець розповіла про правові засади державного контролю за економічними концентраціями в Україні і наголосила на продуктивності започаткованих Комітетом методів та принципів щодо розгляду справ на отримання дозволу на економічну концентрацію.

  Державний уповноважений Антимонопольного комітету України Михайло Русинський ознайомив присутніх зі здобутками відомства у галузі практичних аспектів застосування штрафних санкцій до порушників законодавства про захист економічної конкуренції, а також за допомогою яскравих прикладів проілюстрував дієвість започаткованих Комітетом принципів. «АМКУ завжди стояв на позиціях відкритості та прозорості, які мають забезпечувати розуміння і співпрацю між представниками влади та бізнесу», - зазначив він.

  Жвава дискусія між присутніми та учасниками заходу розгорнулася у процесі розгляду питання щодо практики розслідування Комітетом справ про недобросовісну конкуренцію та розслідування антиконкурентних узгоджених дій на окремих ринках.

  Екс-Голова Федеральної торговельної комісії США, професор Вільям Ковачіч (університет Джорджа Вашингтона школи права (Вашингтон, США) відмітив високий рівень механізмів боротьби з картелями, започаткованих Комітетом, про який в своїй доповіді повідомив в. о. Голови Комітету Микола Бараш. Також Вільям Ковачіч наголосив на здобутках українського відомства та успішному використанню ним зарубіжного досвіду. «Проте вдосконалення роботи Комітету неможливе без належної правової допомоги з боку Уряду», – підсумував гість.

  Розвиток економічної конкуренції та дотримання законодавства про захист економічної конкуренції мають стати пріоритетними для нашої держави, якщо ми хочемо підняти економіку країни на належний рівень в умовах інтеграції України до європейського економічного простору.