• In English
 • У Брюсселі відбулося засідання спільної робочої групи Україна - НАТО з питань воєнної реформи у форматі ключової групи
  опубліковано 21 листопада 2014 року о 17:35

  Сьогодні, 21 листопада, у штаб-квартирі НАТО делегація України на чолі з директором департаменту військової освіти та науки Міноборони генерал-майором Ігорем Толоком взяла участь у черговому засіданні спільної робочої групи Україна – НАТО з питань воєнної реформи у форматі ключової групи.

  Захід, порядок денний якого включав розгляд питань щодо удосконалення системи військової освіти в України та соціальної адаптації військовослужбовців, проходив під головуванням керівника управління департаменту політичних справ та політики безпеки Міжнародного секретаріату НАТО А.Біна.

  Учасники заходу обговорили стан реалізації Дорожньої карти співробітництва України з НАТО у рамках Програми “Удосконалення військової освіти” (DEEP) на 2013 – 2016 роки, досвід, який отримали виші військові навчальні заклади нашої держави у ході цієї співпраці, а також її подальші перспективи. На прикладі Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного присутніх було ознайомлено з досягненнями вищих військових навчальних закладів за час реалізації програми DEEP та іноваційними впровадженнями у навчальному процесі. 

  Значну увагу було приділено питанням подальшого розвитку системи військової освіти в України в умовах сучасної кризи та необхідності нарощування боєздатності Збройних Сил для відбиття зовнішньої агресії. 

  Було також відзначено актуальність питання перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців. У цьому контексті представники Міноборони та Міністерства соціальної політики України повідомили про роботу, що проводиться в нашій державі у зазначеному напрямку, відповідну допомогу, яка надається з боку НАТО та країн-членів Альянсу, а також окреслили зміст та завдання нового трастового фонду НАТО.

  Українська сторона звернула увагу країн-членів Альянсу на важливість зосередження зусиль даної програми на наданні практичної допомоги у першу чергу учасниками антитерористичної операції стосовно їх соціальної адаптації та психологічної реабілітації. 

  Учасники засідання підбили підсумки співпраці у згаданих вище напрямах, поінформували про власні внески до відповідних проектів та програм, а також наголосили про готовність продовжувати надавати сприяння нашій державі у реформуванні її сектору безпеки і оборони.