• In English
 • 26 листопада - презентація документальної виставки "Майдан. Простір гідності, свободи і єднання"
  опубліковано 21 листопада 2014 року о 10:34

  У листопаді виповнюється 10-та річниця Помаранчевої революції та річниця Революції Гідності. Саме ці події породили новий суспільний феномен – явище Майдану як простору протесту проти свавілля влади та особливої форми самоорганізації громадян. На Майдані виборювалось право українського народу на гідне життя в європейській спільноті. У прагненні цієї мети українці продемонстрували єдність, наполегливість та звитягу.

  До річниць цих подій у Центральному державному архіві громадських об’єднань України 26 листопада 2014 року о 12.00 відбудеться урочисте відкриття виставки документів Національного архівного фонду України «Майдан. Простір гідності, свободи і єднання».

  У рамках заходу планується передавання на державне зберігання до архіву документів учасників Революції гідності – авторських фотографій активіста Майдану В. Зінченка, а також матеріалів, накопичених студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка в рамках проекту «Архів студентського Майдану». Зазначені документи стануть важливим джерелом дослідження складних процесів українського державотворення.

  Основу запропонованої виставки складають документи з фонду Помаранчевої революції, що зберігаються в ЦДАГО України, а також матеріали, зібрані працівниками архіву під час протестних акцій у листопаді-лютому 2013-2014 року. Серед них – агітаційні листівки кандидатів у Президенти України та громадських організацій, їх інформаційні видання та бюлетені, вірші учасників Помаранчевої революції тощо. Вони дозволяють розкрити ідеї та перебіг подій Майдану 2004 року.

  Революція Гідності відтворена також агітаційними матеріалами та друкованими виданнями політичних партій і громадських організацій. У них містяться вимоги Майдану щодо підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, відставки чинної влади, припинення політичних репресій проти активістів протестних акцій, заклики брати участь у народних віче тощо.

  Заслуговують на увагу відвідувачів виставки листівки та наліпки, які дають уявлення про організацію наметового життя протестуючих: розселення, харчування, забезпечення інформацією, проведення культурних заходів тощо.

  Особливий інтерес викликають вірші та карикатури учасників Революції гідності, що є своєрідним способом виявлення громадянського протесту.

  До участі в заході запрошено керівництво Міністерства юстиції України, Міністерства культури України, Державної архівної служби України, фотографа В. Зінченка, голову Наукового товариства студентів та аспірантів історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка О. Магдича, архівістів, істориків, представників громадськості та ЗМІ.

  Виставка експонуватиметься в читальному залі Центрального державного архіву громадських об’єднань України з 10.00 до 17.00 за адресою вул. Кутузова, 8, а також частина переданих до архіву документів представлена на веб-сайті ЦДАГО України.

  Конт. особа з питань акредитації ЗМІ – Власенко Світлана Іванівна (тел. 285-74-05, 067-500-98-56  svlasenko@cdago.org.ua )