• In English
 • Людмила Денісова: Україна вдосконалює систему захисту прав дітей
  опубліковано 21 листопада 2014 року о 09:56

  20 листопада 2014 року у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку Людмила Денісова від імені України підписала Факультативний протокол щодо процедури повідомлень до Конвенції ООН про права дитини.

  Церемонія підписання відбулася у рамках участі делегації України на чолі з Міністром у засіданні Генеральної асамблеї ООН високого рівня з нагоди 25-ї річниці Конвенції ООН про права дитини.

  Захід зібрав численних представників урядів держав-членів, громадянського суспільства та наукових кіл з метою обговорення стану втілення положень Конвенції ООН про права дитини. Засідання сприяло обміну думками з-поміж численних учасників щодо наявних викликів у сфері забезпечення прав дитини та шляхів їхнього подолання.

  Окрім України, Факультативний протокол було підписано також Францією, що збільшило загальну кількість країн, які підписали протокол, до 48.

  Метою Факультативного протоколу є забезпечення можливості звернення дітей або їх представників до Комітету ООН з прав дитини з індивідуальними заявами щодо порушень державою їх прав, передбачених Конвенцією про права дитини та факультативними протоколами до неї.

  Після підписання Факультативного протоколу від імені України він підлягає ратифікації Верховною Радою України з метою набрання ним чинності для України.