• In English
 • Мінсоцполітики впроваджує програму підготовки молоді до подружнього життя
  опубліковано 20 листопада 2014 року о 18:02

  Сьогодні, 20 листопада, відбувся круглий стіл, на якому було презентовано результати Всеукраїнського соціологічного дослідження щодо алкогольного виховання в українських сім’ях, проведеного Інститутом Горшеніна.

  Під час круглого столу начальник відділу сімейної політики Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики Федір Фомін поінформував про пріоритети Державної цільової соціальної програми підтримки сім’ї до 2016 року в контексті попередження поширення споживання алкоголю серед сімей, а також розповів про плани на наступні роки: «За ініціативою Мінсоцполітики Урядом прийнято Державну цільову соціальну програму підтримки сім’ї на період до 2016 року. Принциповою відмінністю Програми від тих, які діяли раніше, є комплекс заходів із підготовки сімей до життя в подружжі».

  За його словами, проблема формування щасливої сім’ї актуальна завжди, а особливо сьогодні, оскільки результати досліджень свідчать, що саме непідготованість людей, особливо молодого віку, до шлюбу та сімейного життя є одним з головних факторів, що унеможливлює формування щасливої сім’ї та спричиняє такі соціальні проблеми, як насильство в сім’ї, збільшення кількості розлучень, і, відповідно, збільшення неповних сімей та соціальне сирітство.

  «Цей висновок в черговий раз акцентує увагу на необхідності запровадження на державному рівні програм комплексної підготовки молоді до життя в подружжі. І важливо, що держава не стоїть осторонь тих викликів, які є сьогодні в суспільстві. У рамках цього пріоритету наше завдання – протягом 2014-2015 рр. презентувати в кожному регіоні України програму підготовки молоді до подружнього життя та спільно з місцевою владою підготувати регіональних фахівців та сприяти впровадженню Програми в регіонах. Зокрема, відкриттю міських та районних центрів підготовки до подружнього життя», - зазначив Федір Фомін.

  Він повідомив, що для виконання цих завдань, Департаментом спільно з представниками громадськості була розроблена та затверджена Програма навчання спеціалістів щодо підготовки молоді до подружнього життя. Також було розроблено навчально-методичний посібник для фахівців, які впроваджуватимуть програми підготовки молоді до подружнього життя.

  «Фактично це свідчить про те, що у місцевих органів влади з’явився інструмент, яким вони можуть користуватися для забезпечення впровадження програми в кожному населеному пункті України. Хочу підкреслити, що Міністерство соціальної політики докладатиме максимум зусиль для найякіснішого впровадження в країні програм підготовки до шлюбу» –  наголосив начальник відділу сімейної політики Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми.