• In English
 • Андрій Дикун: Ситуація, що склалася, відкрила нам інші ринки, ми починаємо виробляти конкурентоздатнішу продукцію
  опубліковано 20 листопада 2014 року о 17:57

  Про ситуацію у молочарстві, скорочення експорту сирів та диверсифікацію ринків збуту розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства Андрій Дикун в інтерв’ю 24-каналу.

  За словами заступника Міністра, раніше основним ринком збуту молочної продукції, зокрема, сиру, була Російська Федерація, але наразі, коли Росія закрила кордони для українських товарів, експорт сирів зменшився приблизно у 2,5 раза.

  «Чому ми раніше не шукали інші ринки збуту? Тому що російський ринок був найпривабливішим для нас. Крім того, раніше неможливо навіть було уявити, що наші країни будуть у стані війни, тому наш бізнес припустив таку помилку. Але наразі ми активно займаємося пошуком нових ринків», - сказав Андрій Дикун.

  Заступник Міністра зазначив, що за останній час була прийнята низка важливих законів, завдяки яким Україна може вийти на ринки країн, що признають стандарти якості ЄС. Крім того, нещодавно європейська комісія інспектувала переробні підприємства та фермерські господарства і серйозних зауважень до виробництва української продукції не було. Незабаром очікується другий етап перевірки, під час якого буде проінспектована система сільського господарства. Також за цей час було проведено кілька торгівельних місій, зокрема в Казахстані, Узбекистані та Грузії, і з цими країнами наразі налагодилися більш активні торгівельні стосунки, зокрема, щодо експорту молочної продукції.

  «Незважаючи на те, що сьогодні ми втратили російський ринок, я не можу назвати це катастрофою. Бо тепер ми маємо диверсифікувати ринки збуту, находити нових торгівельних партнерів, переходити з виробництва сирів на виробництво іншої молочної продукції. Ситуація, що склалася, відкрила нам інші ринки, ми починаємо робити більш конкурентоспроможну продукцію. І це –великий плюс. А росіяни за кілька років прийдуть до нас і будуть просити виробляти для них сири», - наголосив Андрій Дикун.