• In English
 • Мінсоцполітики й надалі співпрацюватиме з Королівством Норвегія щодо допомоги переселенцям
  опубліковано 18 листопада 2014 року о 18:48

  Сьогодні у рамках офіційного візиту Прем’єр-міністра Королівства Норвегія Ерни Солберг в Україну відбулася зустріч норвезької делегації з вимушеними переселенцями з Криму та Донбасу, яка проходила у приміщенні Київської міської державної адміністрації.

   У заході взяли участь Прем’єр-міністр Норвегії Ерна Солберг, Посол Королівства Норвегія в Україні п. Йон Елведал Фредріксен, Київський міський голова та Голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко, заступник Міністра соціальної політики України Сергій Устименко.

  Прем’єр-міністр Норвегії Ерна Солберг під час заходу зазначила, що Норвегія протягом року спостерігала за подіями в Україні: «Багато уваги приділяється також тому, як буде вирішена ситуація. Ми бачили анексію Криму та постійну допомогу з боку Російської Федерації військовим формуванням у Донецькій та Луганській областях. Саме тому ми будемо підтримувати Україну у її економічному розвитку, забезпеченні верховенства права та майбутнього процвітання».

  Відтак Королівство Норвегії має намір розширювати допомогу переселенцям з Криму та Донбасу. За словами Ерни Солберг, Україна та Норвегія підпишуть низку договорів, які стосуватимуться, у тому числі, і розвитку торгівлі між країнами, але головною метою візиту залишається допомога особам, які постраждали від конфлікту на Сході України.

  Під час спілкування з Послом Королівства Норвегія в Україні п. Йоном Елведалом Фредріксеном, заступник Міністра соціальної політики України Сергій Устименко проінформував щодо заходів, які вживаються Урядом України з метою забезпечення соціального захисту переселенців з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.

  Особливу увагу було привернуто до поточної діяльності Мінсоцполітики, спрямованої на відновлення всіх соціальних виплат та надання вимушеним переселенцям допомоги у працевлаштуванні. Окрім того, було надано додаткові роз’яснення стосовно ухвалення Урядом України постанов, якими запроваджено облік внутрішньо переміщених осіб та надання їм щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

  На заході українською стороною було наголошено, що Уряд країни, а також міська влада робить усе для вирішення питань облаштування переселенців у столиці.

  Від імені Міністерства соціальної політики України було висловлено вдячність владі Королівства Норвегія, яка цього року вже виділила один мільйон євро гуманітарної допомоги переселенцям з Донбасу.