• In English
  • Відбулася сесія з питань енергетики "Енергія - спільний знаменник для України та Норвегії"
    опубліковано 18 листопада 2014 року о 19:20

    Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан спільно з Міністром у справах Європейського економічного простору та відносин з ЄС Королівства Норвегія Відаром Хельгесеном відкрили сесію з питань енергетики "Енергія - спільний знаменник для України та Норвегії". Сесія з питань енергетики відбулась у рамках Українсько-норвезького бізнес-форуму, що відбувся 18 листопада у м. Києві.

    Захід проведено з метою вивчення потенціалу в енергетичному секторі та обговорення напрямків співпраці України та Норвегії, зокрема залучення норвезького бізнесу до інвестування в енергетичну сферу України. Під час сесії обговорено питання розвитку нафтогазової промисловості, енергозбереження, використання альтернативних джерел енергії тощо.

    У вступній промові Юрій Продан привітав учасників дискусії та подякував норвезьким компаніям за інтерес до українського енергетичного сектору. Зокрема, Міністр наголосив, що проведення такого заходу свідчить про довіру міжнародного бізнесу, насамперед, бізнесу демократичних країн з ринковою економікою, до української економіки як основи для міжнародного співробітництва.

    Юрій Продан окреслив пріоритети, над якими працює Уряд в енергетичній сфері, що можуть стати сигналами для норвезьких бізнес-структур для співпраці з Україною. «Головні зусилля зосереджені на диверсифікації джерел постачання природного газу та економному його використанні, а також на розширенні можливостей для альтернативного постачання ядерного палива та інших паливних ресурсів», - зазначив Міністр.

    Серед інших пріоритетних напрямків Міністр назвав процес приведення цін на природний газ для населення до економічно обґрунтованого рівня, а також впровадження реформ в енергетичній галузі, у тому числі в газовому секторі. «Реформування НАК «Нафтогаз України» передбачає створення на його основі  за участі компаній з Європи та США компаній-операторів ГТС та ПСГ», - зазначив Юрій Продан та додав, що транспортування природного газу територією України навіть з урахуванням конкуренції з боку альтернативних маршрутів має довгострокову перспективу. «Ми пропонуємо включити українську ГТС до проектів будівництва європейських газових інтерконекторів та створення на основі українських мереж та сховищ природного газу східноєвропейського газового хабу»,- повідомив Юрій Продан, наголосивши, що норвезькі компанії також можуть брати участь у постачанні та роботах, що заплановані в рамках проектів за підтримки міжнародних фінансових установ.

    Юрій Продан окремо зупинився на питаннях відновлення енергетичної інфраструктури Сходу України, підкресливши необхідність фінансової допомоги для виконання відновлювальних робіт на основі сучасних технологій.

    Міністр  наголосив на зацікавленості України досвідом Норвегії у сфері управління енергетичними активами, а також на значному потенціалі України у сфері енергозбереження. «Інвестиції у цю сферу в Україні з урахуванням існуючого низького базового рівня ефективності використання енергетичних ресурсів та беручи до уваги реформи в ціноутворенні на газ, електричну та теплову енергію, що сьогодні здійснюються, можуть дати норму прибутковості значно більшу, ніж в інших, розвинених за цим напрямком країнах», - зазначив Юрій Продан.

    Учасники заходу підкреслили наявність  значного потенціалу для взаємовигідного співробітництва України та Норвегії в енергетичній сфері.