• In English
 • Держкомтелерадіо закликає ЗМІ підтримати Міжнародну акцію "16 днів проти насильства"
  опубліковано 18 листопада 2014 року о 18:35

  Державний комітет телебачення та радіомовлення разом з Міністерством соціальної політики закликали громадськість та вітчизняні ЗМІ підтримати Міжнародну акцію «16 днів проти насильства», яка об’єднує громадян з більш ніж 100 країн світу.

  Її мета - сприяти утвердженню ненасильницької ідеології та створити простір (родина - територіальна громада - країна) вільний від усіх форм насильства. Акція була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства в 1991 році та проводиться щорічно з 25 листопада по 10 грудня.

  Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Відтоді заходи з попередження насильства в сім’ї та жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства проходять у всіх регіонах України. Координатором цих інформаційно-просвітницьких заходів є Міністерство соціальної політики України, а найактивнішими його партнерами - Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла-Страда Україна» та Міжнародна благодійна організація «Українська фундація громадського здоров’я».

  Заходи та ініціативи, що проходять у рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства» широко висвітлюються у ЗМІ. Зокрема, державні ТРК у ці дні транслюють відеоролики соціальної спрямованості, здійснюють медіа супровід інформаційно-просвітницьких заходів, готують тематичні програми.

  Дати акції, на які слід звернути увагу вітчизняним ЗМІ:

  25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок;

  10 грудня – Міжнародний день прав людини;

  1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;

  2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

  3 грудня – Міжнародний день інвалідів;

  5 грудня – Міжнародний день волонтера;

  6 грудня – річниця інциденту в Монреалі;

  9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

  10 грудня – Міжнародний день прав людини.