• In English
 • Літературну премію імені Григорія Кочура - 2014 отримав Сергій Борщевський
  опубліковано 18 листопада 2014 року о 10:40

  У Національному музеї літератури України відбувся вечір, присвячений врученню Літературної премії імені Григорія Кочура в галузі художнього перекладу.

  Заступник Міністра культури України Олександр Журавчак привітав цьогорічного лауреата – відомого українського поета і перекладача Сергія Борщевського – автора перекладів понад 30 п’єс з іспанської, англійської, польської, німецької, російської мов.

  Комітет з присудження премії нагородив Сергія Юхимовича Борщевського за переклад  з іспанської мови серії поетичних творів: Педро Кальдерон «Стійкий принц. Драма-примара»; Амадо Нерво «Вибрана лірика»; Леопольдо Лугонес «Вибрана лірика»; Хорхе Луїс Борхес «Вибрані поезії».

  Міністерство культури України також відзначило грамотами за визначні заслуги у галузі перекладознавства доцента кафедри перекладознавства і контрактивної лінгвістики імені Григорія Кочура Львівського національного університету імені Івана Франка, члена Наукового товариства імені Шевченка – Тараса Шмігера та поета, перекладача, автора низки поетичних книг та книг перекладів – Василя Лящука.

  Довідково

  Сергій Юхимович Борщевський  – поет, перекладач,  член Національної спілки письменників України.

  Літературна премія імені Григорія Кочура — щорічна державна премія України у галузі поетичного художнього перекладу та перекладознавства. Премію присуджують письменникам і перекладознавцям за найкращі переклади українською мовою визначних творів світової поезії та вагомі перекладознавчі праці з українського художнього перекладу.

  Премія заснована за ініціативою Міністерства культури України у вересні 2009 року. Присуджується щорічно до дня народження Григорія Кочура – 17 листопада – за рахунок коштів державного бюджету в розмірі дванадцяти прожиткових мінімумів.