• In English
 • "Повітряний експрес" курсуватиме до "Борисполя" через підземний тунель
  опубліковано 14 листопада 2014 року о 13:40

  Про це повідомив перший заступник Голови Держінвестпроекту Кирило Бондар під час робочої зустрічі з Радником із торгово-економічних питань при Посольстві КНР в Україні Лю Цзюнь, а також аташе посольства Яо Гоен та Джин Сяолун.

  Як розповів Кирило Бондар, ще донедавна вирішувалося питання способу примикання електропотягу до терміналу «D» аеропорту «Бориспіль». «Власне, проблему наразі можна вважати вирішеною. 12 листопада відбулася нарада за участю в.о. Міністра інфраструктури, генерального підрядника будівництва з китайського боку та Держінвестпроекту, де було прийнято рішення про будівництво тунелю в аеропорту «Бориспіль», позаяк наземне будівництво в підсумку могло б створити перешкоди для роботи аеронавігаційного обладнання аеропорту», – повідомив перший заступник Голови.

  Тож, тепер і генеральний китайський підрядник, й українські проектанти робитимуть усе для будівництва підземного тунелю. «Ми плануємо у І кварталі 2015 року завершити проект будівництва. Відтак він пройде державну експертизу та буде поданий на затвердження Кабміну», – розповів Кирило Бондар.

  Довідково

  Національний проект «Повітряний експрес» – створення швидкісних пасажирських перевезень між ст. «Київ-Пасажирський» і міжнародним аеропортом «Бориспіль» та розвиток інфраструктури міжнародного аеропорту «Бориспіль». Повна прибутковість проекту передбачає, крім прямої комерційної вигоди, також позитивні ефекти у суміжних галузях – транспорті, логістиці, туризмі, послугах.

  Загальна сума кредиту становить $372 млн. Кредит буде виділятись двома траншами. Перший транш, на $52 млн., буде освоєно на виконання проектних та підготовчих робіт. Другий – $320 млн. – забезпечить безпосередньо будівництво інфраструктурних об’єктів.