• In English
 • Медичне забезпечення тимчасово переселених осіб перебуває на контролі МОЗ
  опубліковано 14 листопада 2014 року о 13:23

  Всього із числа тимчасово переміщених осіб із окупованих територій, а це понад 461 тис. осіб, із них 127 тис. дітей, станом на 12.11.2014 р. до медичних закладів звернулися 134 тис. 303 особи, із них 56 тис. 397 дітей. Госпіталізовано 24 тис. 886 осіб, у тому числі 9 тис. 530 дітей. Пройшли медичні огляди у закладах охорони здоров’я 115 тис. 269 (25%) осіб, народилося 1 тис. 743 немовляти.

  Такі дані оприлюднила під час прес-конференції, присвяченій наданню медичної допомоги та реалізації соцвиплат тимчасово переміщеним особам, в ІА «Укрінформ» заступник Міністра охорони здоров’я – керівник апарату Альона Терещенко.

  За її словами, на сьогодні вирішено одне із найболючіших питань, що стосувалося надання медичної допомоги хворим на ниркову недостатність, які потребували дорогої вартісної процедури гемодіалізу: розпорядженням КМУ №1070- р від 30 жовтня 2014 року прийнято рішення про виділення із резервного фонду державного бюджету 10 530 тис. гривень на забезпечення протягом наступних півроку 135 хворих із числа тимчасово переселених осіб життєво необхідною процедурою гемодіалізу.

  Також Кабінетом Міністрів України виділено резервних 25 млн. грн. на забезпечення медичної допомогою тимчасово переселених у Харківській області, число яких в цьому регіоні є найбільшим – 113 тис. 742 особи.

  Окрім того, як повідомила представник МОЗ України, належним забезпеченням необхідними лікарськими засобами та виробами медпризначення на сьогодні за місцем тимчасового проживання охоплені переселені із соціально-небезпечними хворобами – СНІД, туберкульоз, онкологія, гемофілія. Вона нагадала, що при МОЗ створені оперативні гарячі лінії з питань забезпечення та перерозподілу у разі необхідності лікарських засобів та виробів медпризначення, закуплені у рамках державних цільових програм.

  Немає ніяких проблем з доступом до ліків і у хворих на гіпертонічну хворобу. «Пілотний проект з державного регулювання цін на лікарські засоби для гіпертоніків триває, і продовжити лікування, або долучитися до проекту можна, ставши на облік за місцем тимчасового проживання», - зазначила А.Терещенко.

  Заступник Міністра також висловила глибоку вдячність громадським, волонтерським організаціям, міжнародним агенціям за організацію надання медичної допомоги та евакуацію хворих з тих регіонів, що непідконтрольні українській армії, а також 110 медичним працівникам з усієї України, які сьогодні працюють у прифронтовій зоні як добровольці. «Кожен врятований, кожен з тих, хто отримав допомогу, кожне народжене немовля, всі цифри, про які ми звітуємо – наші спільні зусилля. І я вдячна кожному з вас за них», - підсумувала посадовець.