• In English
 • У Міненерговугіллі відбулась дискусія з питань стратегії розвитку енергетичного сектору України
  опубліковано 14 листопада 2014 року о 13:20

  Сьогодні, 14 листопада, відбувся круглий стіл «Подальші кроки енергетичної політики України» за участю Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана та віце-президента з питань Енергетичного Союзу Європейської Комісії Мароша Шефчовіча.

  Участь у заході взяли представники Європейської Комісії, керівники компаній, що належать до сфери управління Міненерговугілля, представники бізнесу.

  Юрій Продан привітав учасників заходу і у вступній промові зазначив, що Україна налаштована щодо подальшого реформування енергетичного сектору. Міністр наголосив, що за сприяння Європейської Комісії проведено низку переговорів та досягнуто серйозного компромісу з питань постачання російського газу, що дозволить спокійно пройти осінньо-зимовий період та виконати зобов’язання щодо транспортування газу до країн Європи.

  Юрій Продан поінформував, що реформування енергетичного сектору здійснюється в складних умовах, оскільки в Україні є тимчасово окуповані території, а також частково зруйновано енергетичну інфраструктуру на Сході України. Проте, за словами Міністра, Україна буде чітко виконувати взяті зобов’язання щодо проведення реформ в енергетичному секторі та реалізації Третього енергетичного пакету.

  Віце-президент з питань Енергетичного Союзу Європейської Комісії Марош Шефчовіч підтвердив готовність Європейської Комісії і надалі сприяти здійсненню реформ в енергетичному секторі України, врегулюванню питань щодо постачання енергоресурсів до України.

  Під час заходу проведено інтерактивну дискусію з питань  стратегії розвитку енергетичного сектору України. Зокрема, голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв поінформував про забезпечення сталого транзиту та поставок природного газу в Україну, здійснені кроки щодо диверсифікації шляхів постачання газу, збільшення реверсу з країн ЄС, а також наголосив, що одним із першочергових завдань є економія природного газу та кардинальна зміна механізму ціноутворення.

  У ході дискусії заступник Міністра Ігор Діденко прокоментував необхідність здійснення вимушених тимчасових заходів, передбачених  Постановою КМУ № 596 від 7 листопада 2014 року, що накладає певні обмеження на порядок реалізації природного газу в Україні.

  Заступник Міністра Вадим Улида ознайомив присутніх з перспективами інтеграції енергосистеми України до енергооб’єднання країн ЄС та зазначив терміни реалізації впровадження запланованих проектів.

  Підсумовуючи дискусію, Міністр Юрій Продан наголосив: «Ми чуємо ринок, ми розуміємо його і готові до обговорення проблемних питань». Також Міністр  висловив сподівання на продовження активної  співпраці з Європейською Комісією щодо забезпечення енергетичної безпеки України та країн Європи.