• In English
 • Конкурс на визначення кращої ідеї Меморіального комплексу Героям Небесної Сотні у м. Києві набув міжнародного статусу
  опубліковано 13 листопада 2014 року о 18:30

  13 листопада Міністр культури Євген Нищук провів робочу нараду, присвячену стану проведення Всеукраїнського конкурсу на визначення кращої ідеї Меморіального комплексу Героям Небесної Сотні у м. Києві. У нараді зокрема, взяли участь  директор Департаменту містобудування та архітектури КМДА Сергій Целовальник та член громадської експертної ради Всеукраїнського конкурсу Владислава Осьмак.

  Після оголошення  Всеукраїнського конкурсу на визначення кращої ідеї Меморіального комплексу Героям Небесної Сотні у м. Києві своє бажання взяти у ньому участь виказали іноземні архітектори та митці у галузі монументального мистецтва. Станом на сьогодні (13 листопада 2014 року), відповідно до умов конкурсу, зареєструвались та отримали конкурсні завдання та робочі матеріали 220 українських і  вже 51 іноземний учасник.

  Оскільки, згідно прийнятого спільного рішення Міністерства культури України та Київської міської державної адміністрації від 30.04.2014 р. № 258/6  «Про проведення Всеукраїнського конкурсу на визначення кращої ідеї Меморіального комплексу Героям Небесної Сотні в м. Києві» конкурс не має статусу міжнародного, що в свою чергу, обмежує у можливостях іноземних конкурсантів в порівнянні з вітчизняними митцями.

  «Вшанування пам’яті тих Героїв, які самовіддано йшли під кулі снайперів, захищаючи своє право вибору, свої волю, честь, гідність та  майбутнє України, має відбуватися на найвищому рівні. – зазначив Міністр культури Євген Нищук. – Ми маємо з повною відповідальністю підійти до проведення цього конкурсу аби наші нащадки змогли в повній мірі оцінити трагізм і героїзм українського народу, а також бодай на мить  відчути ту єдність і той біль, який у ті вже  історичні дні так гостро відчула уся Україна».

  Зважуючи на міжнародну значимість подій Революції Гідності для всього світу, необхідність оновлення громадського простору центрального ядра м. Києва – столиці України, створення Музею Майдану/Музею Свободи, підняття рівня культури в Україні та розвитку міжнародних відносин в галузі культури Міністерство культури України та Київська міська державна адміністрація домовились внести зміни до попереднього спільного рішення та  надати конкурсу міжнародного статусу.

  З 1 грудня  2014 року конкурс йтиме вже у новому форматі: «Міжнародний відкритий конкурс на оновлення громадського простору центрального ядра м. Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності «ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ / TERRA DIGNITAS»

  Очікується, що завдяки цьому у конкурсі додатково візьмуть участь ще не менше 100 іноземних учасників.

  Також враховуючи рекомендації громадської експертної ради конкурсу та результати численних обговорень та дискусій, що проходили увесь час після оголошення конкурсу та тривають досі, прийнято рішення уточнити предмет конкурсу та замість однієї встановити 4 номінації :

  І. Громадський простір Майдану та центрального ядра м. Києва.

  ІІ. Меморіалізація подій Революції Гідності та увічнення пам`яті Героїв Небесної Сотні.

  ІІІ. Міжнародний культурний центр "Український Дім на Європейській площі".

  IV. Багатофункціональний музейний комплекс "Музей Майдану/Музей Свободи".

  Відповідно до програми конкурсу, до кінця лютого 2015 року творчий етап буде завершений, і  роботи усіх учасників представлені  на розгляд журі.

  Упродовж тижня меморіальних заходів в лютому 2015 року, приурочених до сумних дат загибелі Героїв Небесної Сотні, проходитиме виставка творчих проектів, надісланих на конкурс, що надасть громадськості  можливість ознайомитись з ними та висловити їх оцінку.

  При підведенні підсумків журі враховуватиме також результати громадського обговорення.

  Передбачається, що окремо буде сформована експозиція з найкращих творчих робіт, яка протягом місяця об’їде найбільші міста України. Тож оцінити різні конкурсні пропозиції зможуть не лише кияни, але й мешканці інших регіонів України.