• In English
 • Міжнародні експерти та представники українських міністерств почали співпрацю над оцінкою потреб відновлення Донбасу
  опубліковано 13 листопада 2014 року о 17:25

  Експерти Світового банку, Європейського інвестиційного банку, ООН та Європейського Союзу розпочали дводенний практичний семінар для представників державних органів виконавчої влади України на тему: «Оцінка потреб відновлення Сходу України та встановлення миру. Фаза 1».

  Під час семінару міжнародні експерти нададуть представникам українських міністерств огляд методологій з оцінки потреб, що виникають після кризи та надзвичайних ситуацій, а також поділяться досвідом вже проведених оцінок на прикладі Грузії, Киргизстану, Пакистану, Ємену та Лівану та нададуть відповідне технічне завдання.

  «Терміни реалізації завдань, які стоять перед нами, досить короткі. І нам разом з відповідальними представниками центральних органів виконавчої влади та зацікавленими структурами необхідно виконати цю роботу вчасно. Перша фаза оцінювання потреб повинна завершитися до 29 листопада», - сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Кістіон.

  Результати першої фази, за його словами, включатимуть оцінку короткострокових і середньострокових потреб і пріоритетів відновлення постраждалих від конфлікту регіонів країни. Вони мають стати основою розвитку Програми відновлення Донбасу, а також планової донорської конференції на початку 2015 року.

  Учасники семінару працюють у трьох групах, які формуватимуться відповідно до трьох тематичних компонентів оцінки потреб відновлення Сходу України:  інфраструктура та соціальні послуги; соціальна стійкість, встановлення миру та безпека громад: економічне відновлення.

  Як повідомлялося, з 29 вересня по 3 жовтня спільна місія ООН, Світового Банку, Європейського інвестиційного банку та ЄС на запрошення Уряду України здійснила перший етап роботи з вивчення оцінки потреб для відновлення Донбасу, цілями якого були отримання кращого розуміння нинішніх потреб на Сході України.